PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł avatarów



cin3k
27-07-2010, 08:37
Witam,

Zaczynam dopiero obsługę z Joomla, dlatego prosze o wyrozumiałość:zagubiony:

Czytałem sporo postów i trochę nie mogę zrozumieć dodatku CB.
To jest kompoment?plugin?moduł? który należy zainstalować na Joomle?

Pierwsza sprawa - moduł oceniania.
Wiem, że istnieje dodatek od CB, aby użytkownik mógł mieć avatar i żeby był wyświetlany np. podczas komentowania artykułu, ale czy istnieje moduł pod joomle?


EDIT:

Dodatkowe pluginy rozszerzają możliwości Jcomments. Na przykład, za pomocą plug-inu "JComments - Avatars" można dodać używać w komentarzach avatarów z Communitybuilder.Mam zainstalowane JComments, ale jak to połączyć z tymi avatarami i CB?
Ocena komentarzy jest włączona dla wszystkich, ale niestety nie wyświetla się to.

mjmartino
27-07-2010, 12:02
Witam,

Zaczynam dopiero obsługę z Joomla, dlatego prosze o wyrozumiałość:zagubiony:

Czytałem sporo postów i trochę nie mogę zrozumieć dodatku CB.
To jest kompoment?plugin?moduł? który należy zainstalować na Joomle?
To jest komponent i moduł tak instaluje się to


Pierwsza sprawa - moduł oceniania.
Wiem, że istnieje dodatek od CB, aby użytkownik mógł mieć avatar i żeby był wyświetlany np. podczas komentowania artykułu, ale czy istnieje moduł pod joomle?
Co masz na myśli pisząc istnieje moduł ??
Jeśli masz system komentarzy to zapewne większość dzięki pluginom lub standardowo można skonfigurować aby owe awaraty się pokazywały z CB

Druga sprawa - moduł oceniania.
Czytałem, że moduł Bot Voting - Ocenianie jest standardowo zainstalowy i wystarczy go włączyć. Ja go w swoim nie widze, a nawet nie mogę go znaleźć, żeby zainstalować.
Tak jest plugin taki trzeb włączyć w preferencjach jesli chce się mieć możliwość oceniania artykułów.


Ściągnałem - ExtraVot, ale coś nie działa, nie wyswietla się nic podobnoego jak : oceń artykuł, czy te gwiazdki.
Nie wiem może trzeba jeszcze coś poustawiać, dlatego pytam o pomoc.(moduł jest włączony)
Preferencje trzeba włączyć ocenianie


EDIT:

Mam zainstalowane JComments, ale jak to połączyć z tymi avatarami i CB?
Ocena komentarzy jest włączona dla wszystkich, ale niestety nie wyświetla się to.
Poszukaj w konfiguracji lub dodatkowych pluginach. obecnie nie mam jcomments więc nie mogę Ci powiedzieć co jak przeklinać...

alex51
27-07-2010, 13:18
Generalna sprawa, to za dużo pytań na jeden temat. Skoncentrujmy się na głównym zagadnieniem - avatar w komentarzach JComment.
Należy mieć zainstalowany komponent Community Builder oraz oddzielny dodatek do JComments - "JComments - Avatars", który zapewnia pokazywanie avatarów użytkowników obok napisanych przez nich komentarzy. Komponent Community Builder daje użytkownikom możliwość dodawania swoich avatarów. Natomiast aby były one widoczne w komentarzach należy dodatkowo w ustawieniach JComment należy zaznaczyć opcje pokazywania avatarów, nazywa się to "Pokazuj Gravatar" (Ustawienia=>Prawa, Ustawienia praw grup użytkowników.
Sugeruję kolejne pytania zawierać w osobnych wątkach, by było to zgodne z naszymi zasadami, pkt. 3 Regulaminu (http://forum.joomla.pl/announcement.php?f=2&a=3).

cin3k
27-07-2010, 16:26
Dziękuje za fachową pomoc ;)
(...) edycja alex51

alex51
27-07-2010, 17:27
Edytowałem i przeniosłem fragment tego tematu do oddzielnego wątku (http://forum.joomla.pl/showthread.php?42399-Modu%C5%82-oceniania&p=183344#post183344), w którym będziemy kontynuować problem oceniania a w niniejszym wątku skoncentrujmy się na module avatarów.