PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana linku na stronie głównej



maju
27-07-2010, 14:22
W temacie Joomli jestem bardzo początkujący.

Sprawa wygląda tak: Muszę dodać do statycznej strony jedną kolumnę z dynamiczną zawartością. Tzn, na stronie głównej sa 3 kolumny, z czego 2 (lewa i środkowa)mają zawartość statyczną. Ta dynamiczna ma zawierać jakieśtam newsy. Poniżej zamieszczam obrazek poglądowy:
2819
Po kliknięciu na tytuł wiadomości (ten zielony), użytkownik powinien zostać przeniesiony do strony, zawiera statyczny nagłówek i pod nim na całej szerokości strony tą wiadomość.

Do tej pory udało mi się zmienić jakiś gotowy template na tyle, że wyświetla to, co widać na obrazku. Po kliknięciu na tytuł wiadomości, wyświetla się ona w tej prawej kolumnie (zmiast otwierać nową stronę). Czy jest jakaś możliwość żeby zmienić link w tytule wiadomości?
Tzn, żeby zamiast np. .../index.php?option=com_content&view=article&id=10:convocatoria-2&catid=2:convocatorias&Itemid=3 był link do nowej strony.

Wiem, że pewnie 'bardziej poprawnie' byłoby wpakować całą zawartość strony w joomlowy framework, ale wydaje mi się (może się mylę), że to byłoby bardziej pracochłonne.