PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z menu głownej strony



wildbill
28-07-2010, 12:16
... a dokładniej, chodzi o dziwne zachowanie się menu, które w pewnym momencie działania strony "zgłupiało".

www.hortulus.com.pl (http://www.hortulus.com.pl) - główne menu (top menu) strony po wybraniu któregoś z jego elementów powinno podświetlać ten element (tak jak na hover) podczas wizyty na każdej podstronie należącej do tego elementu menu. Teraz się to zmieniło - czasem nic nie pozostaje podświetlone, czasem podświetla się ale niewłaściwy element, np. wchodzę w dział "Szkółka..." a podświetla się dział "Centrum...", po czym wracam na główną stronę a dział "Centrum..." nadal jest podświetlony.

Na domiar złego musiałem wyświetlić wszystkie newsy (na szczęście są teraz tylko 2 ;) ) w module newsflash na głownej stronie (bez użycia "więcej") ponieważ kliknięcie z głównej powodowało błąd 404. Link działał tylko z podstron.

Sprawdzałem czy nie pogryzły się ze sobą nazwy pozycji menu, modułów, kategorii czy sekcji lub ich aliasy, ale nic się nie powiela.
Co może powodować ten błąd?

Jeśli czegoś nie dopisałem - dopiszę na życzenie (nie jestem jeszcze biegły w J).

Z góry dziękuje za pomoc.

Bazyl
28-07-2010, 12:30
Pierwszy post - gdzie dzień dobry?
Wyłącz i wyczyść pamięć podręczną dla modułu menu.

Jeden wątek - jeden problem.
Wyświetl "więcej" w nowościach, wtedy będzie może coś więcej do powiedzenia.

Która wersja J!, zainstaowana poprawnie?

wildbill
28-07-2010, 13:58
Dzień dobry wszystkim :)

Jakieś podstawy J już znam. FB pod FF też swobodnie używam. Nie jest to pierwsza strona, ale pierwsza na J.

Wersja J 1.5.15 - instalacja poprawna.

Co do zachowania menu - wyłączenie pamięci podręcznej pomogło - jak bazyl napisał - dziękuję.
Myślałem, że problem z "więcej" jest ściśle związany z powyższym, ale jak widzę, nie. Włączyłem już link "więcej" - może coś pomoże.

Proszę o wskazówki :)

Bazyl
28-07-2010, 14:51
Obecnie mamy J! 1.5.20. Uaktualnij!
Sprecyzuj, gdzie jest problem z "wiecej", link dokładny

wildbill
28-07-2010, 17:27
"czytaj dalej" - właśnie się zmienił tekst linku - http://www.hortulus.com.pl/index.php/component/content/article/38-wszystkie-wiadomoci/69-przewodnik-wyd-iii.html
a link jest w "Aktualnościach" na zielonym pasie pod logo. Nie działa tylko z głównej strony.