PDA

Zobacz pełną wersję : Odchudzenie bazy danych



Biszkopt
28-07-2010, 18:30
Witam!
Jeżeli temat się powtarza to przepraszam najmocniej ale potrzebuje w miarę szybkiej pomocy. Mój hosting oferuje x mb bazy danych. Niestety moja strona przekroczyła oferowany limit, i proszę o pomoc jak najskuteczniej odchudzić bazę? co zajmuje w niej najwięcej miejsca?

zwiastun
28-07-2010, 18:40
Marne szanse. Jeśli gromadziłeś jakieś statystyki, możesz je pousuwać. I to w zasadzie wszystko.

trzeciaq
28-07-2010, 23:11
zaloguj sie do phpadmina i zobacz ktore tabele zajmuja duzo miejsca

zwiastun
28-07-2010, 23:25
A co to da?
Jeśli już coś w tej mierze, to możesz zoptymalizować tabele, w których masz nadmiarowe bajty (kolumna Nadmiar) . Nie rozwiążesz jednak w ten sposób problemu zbyt malej bazy danych.

moje
28-07-2010, 23:28
Najlepsze i najszybsze rozwiązanie, to zmiana hostingu.

Biszkopt
30-07-2010, 18:27
właśnie zastanawiam się nad zmianą, ponieważ w obecnym posiadam tylko 5MB, ale najbardziej mnie zastanawia to ze w ciągu roku baza zajmowała niecałe 4MB a w ciągu ostatnich paru miesięcy skoczyła prawie o 2MB aż :| czym to może być spowodowane? jakie elementy zajmują najwięcej miejsca w bazie danych?

---------- Post dodany o 17:27 ---------- Poprzedni post był o 17:15 ----------

jaki w ogóle w tej chwili polecacie hosting? przez długi czas korzystałem z ovh, ale jak teraz przeglądam oferty to jednak na pewno znalazłby coś lepszego