PDA

Zobacz pełną wersję : rhuk_milkyway - problem z grafiką



etiud
28-07-2010, 17:57
Witam po raz kolejny :)
Kolejny post i kolejny problem - jako, że zawsze otrzymuję od Was rzeczowe i konkretne odpowiedzi to zadaję kolejne pytanie :)

Korzystam z szablonu rhuk_milkyway. Kombinowalem z logo, grafiką delikatnie itd. Teraz widzę ze linia w header jest jakby przesunięta w dół i nie jest rozciągnieta na całą szerokość tabeli.
Chodzi dokładnie o to:
2821

Widok całości:
http://www.wrocek.com.pl (Strona w trakcie budowy więc biednie narazie ;) )


Starałem się (i w pracy i w domu - lacznie kilka godzin) jakoś to ogarnąć przy pomocy firebug'a ale nic z tego nie wynikło. Za pewne chodzi o wysokość którejś ramki albo logo lub tym podobnych ale już mam dość. Koniec. Poddaję się i bardzo proszę Was - specjalistów o pomoc :)

Pozdrawiam
etiud - samokrytyczna lama ;)

zwiastun
28-07-2010, 18:10
Masz tam puste divy - jeden przeznaczony na wyszukiwarkę, drugi na ścieżkę powrotu - pousuwaj je najpierw, jeśli nie chcesz z nich korzystać...

etiud
28-07-2010, 19:02
Ścieżkę powrotu usunąłem, wyszukiwarkę chyba też. Nadal jest bez zmian. Do tego zauważyłem ze po bokach loga tez są białe wcinki

wojsmol
28-07-2010, 20:52
Witam
etiud Nic się nie zmieniło ponieważ w kodzie masz puste div-y. Otwórz index.php szablonu , a następnie:
znajdź


<div id="search">
<jdoc:include type="modules" name="user4" />
</div>

<div id="pathway">
<jdoc:include type="modules" name="breadcrumb" />
</div>zamień na
<?php if($this->countModules('user4')) :?>
<div id="search">
<jdoc:include type="modules" name="user4" />
</div>
<?php endif; ?>
<?php if($this->countModules('breadcrumb')) :?>
<div id="pathway">
<jdoc:include type="modules" name="breadcrumb" />
</div>
<?php endif; ?>Pozdrawiam

etiud
28-07-2010, 21:35
Po tej zmianie to dopiero mi strone powyginało ;-) Problem niby rozwiązany bo już w ogóle nie ma linii ale wygląda to co najmniej nienaturalnie ;-)

a_m
28-07-2010, 21:49
bo to był pomysł na ukrycie kontenerów dla nieużywanych modułów; czy coś stoi na przeszkodzie, żeby przypisać divom marginesy i tło? Firebug dla Mozilli , Developer Tools dla Chrome, czy podobne narzędzie w Operze pomogą Ci ogarnąć konstrukcję strony; ale tej wiedzy nie zdobędziesz w kilka godzin

etiud
28-07-2010, 22:48
Tak się zapytam... w czym przeszkadzają puste divy ? Skoro nie ma żadnych błędów, strona wyświetla się poprawnie to co to przeszkadza?

a_m
28-07-2010, 22:57
to nie jest pytanie do nas - zadaj je sobie sam i sam sobie na nie odpowiedz, kiedy się dowiesz "jak to się robi"; nikt Ci tutaj nie zbuduje strony, chociaż możesz czekać ...

etiud
29-07-2010, 07:13
Dzięki za bardzo konkretna odpowiedź. Strasznie pomogłeś :obojetny:
Rozumiem, że gdy Ty się uczyłeś to nie zadawałeś żadnych pytań? Od razu wszystko wiedziałeś? Jeśli tak to gratuluję.
Ostatnio siedzę nad strona po kilkanaście godzin dziennie, jak czegoś nie wiem to szukam, kopię, grzebię - robię kopie zapasowe i próbuję - jak się uda to wiem na przyszłość o co chodzi. Słyszałeś o naukę metodą prób i błędów?

Z reszta nie ważne.

Proszę moderatora o zamknięcie albo najlepiej skasowanie tematu bo widzę ze i tak nikt mnie nie naprowadzi na rozwiązanie.

zwiastun
29-07-2010, 11:25
Niewiedza i nieumiejętność nie są niczym zdrożnym. Agresja tak.
To, że siedzisz kilkanaście godzin dziennie, to że szukasz, gdy czegoś nie wiesz, itd., itp, to jeszcze żaden powód, dla którego - gdy czegoś nie wiesz albo nie rozumiesz - możesz sobie pozwalać na ironiczne i agresywne uwagi wobec innych.
Otrzymałeś najpierw ode mnie podpowiedź, potem wojsmol dał Ci konkretną wskazówkę, jak ten problem rozwiązać. Nie rozwiązało to Twojego problemu, bo nie masz zbytniego pojęcia o budowie szablonów. A jeśli go nie masz, to na pewno nie forum jest miejscem, na którym się tego nauczysz.