PDA

Zobacz pełną wersję : przyspieszenie stronki



mckolt
28-07-2010, 20:56
Witam
Z racji iż jestem nowy w temacie joomli mam może kilka banalnych pytań.

- Jak przyspieszyć ładowanie strony www.firecar.pl . Przerobiłem oryginalny szablon milkiway i nawet jeśli nie było tam umieszczonych bannerów na głównej podczas pierwszego ładowania serwer ma mega zamułe.

- chciałbym wykonać tą stronkę tak aby każdy mógł sobie zamieścić ogłoszenie swojego pojazdu z miniaturką i ceną przy spisie ogłoszeń - po kliknięciu wejście w całe ogłoszenie. Jest może darmowy dodatek coś w stylu aukcji żeby umieszczało czasowo ogłoszenia ?(bez konieczności podbijania cen choć mogło by to też być) - szukałem dość długo nie mogę takiego znaleźć - jedynie płatne dodatki aukcyjne. Czy takie coś da się wykonać w joomli social ?

- czy można legalnie zmieniać nazwę templatki i czy jest to trudne do zmiany - np jak ktoś otworzy źródło strony żeby templatka nazywała się firecar?

- Czy jest ktoś kto by mi to wszystko zrobił za około 400zł :) wiem że to prawie nic jak na taki projekt no ale w razie czego pytam .

Jeśli któreś z tych pytań były często wałkowane przepraszam z góry.

moje
28-07-2010, 21:00
A ta strona ma mieć tyle grafiki, która powoduje jej rozjazd?

EDIT:

Strona z regulaminem i cennikiem nie działa.

Czy te auta po lewej na stronie, mają być jakimiś linkami/formą menu? Jeśli tak, to do czego mają odsyłać ludzi?

mckolt
28-07-2010, 21:04
nie ta grafika jest chwilowo , nie miałęm gdzie wstawić portfolio moich bannerów. One tylko spowalniają dalsze ładowanie strony jak jest już coś załadowane w sensie widać pierwszą grafikę strony, a do momentu wczytania tej pierwszej grafiki mija czasem z 20s zanim się pojawi. Wcześniej kiedy nie było nic na stronie działała tak samo.. :/

moje
28-07-2010, 21:44
To masz coś nie tak ze swoim kompem, u mnie za pierwszym razem wszystko było ok.

1shpl
28-07-2010, 22:14
Zacznij od wywalania tych banerow ktore zabijaja twoja strone. Dziwie sie ze tego nie widzisz

mckolt
29-07-2010, 01:07
może źle to opisałem. Bannery spowalniają ładowanie już po wczytaniu pierwszych obrazków szablonu, natomiast reakcje zanim strona załapie żeby się cokolwiek ładowało czasem ma bardzo długą. Jeśli jest wczytana każdy kolejny raz wczytuje się ok , ale na przykład pierwszy raz kolejnego dnia czasem trzeba czekać tak jak pisałem 20s i jest to niezależne od wstawionych bannerów - gdy ich nie było działo się to samo.

moje
29-07-2010, 01:11
Wiem, że o to Ci chodziło i już wyżej napisałem, u mnie jest ok.

mckolt
29-07-2010, 21:16
Tak ale to nie wina kompa sprawdzałem na różnych i z różnymi łączami. Być może szukam dziury w całym ponieważ tak samo było ze stroną www.zstlancut.pl Póki nie było ruchu na stronie czasem potrafiła się wczytywać 20s za pierwszym razem, teraz tego nie ma. A co do zmiany nazwy templatki to czy da się to w jakiś nie bardzo ingerujący sposób zmienić ?

1shpl
29-07-2010, 21:31
Powiem Tobie coś ,pod przegladarką Firefox strona sie rozwala i wygląda masakrycznie. Co do wczytywania za pierwszym razem pamietaj ze jest cos takiego jak magazynowanie obiektów stron przez przeglądarki - nazywa sie to - CACHE. Jak pojawi sie zawartośc strony w pamieci przeglądarki to juz jest ok. Zobacz sobie strone w kilku rozdzielczościach ekranu bedzie to szok dala Ciebie. Nie wiem czemu sie upierasz przy tych wszystkich banerach lecz ja osobiscie bym nie szukał oferty na tej stronie własnie przez te reklmy. Oczywiście reklamy moga być ale jedna - dwie skromne. Na kolejnych stronach kolejne ale nie wszystkie na glównej!

mckolt
29-07-2010, 23:02
Oj na wygląd i bannery nie patrzcie - one są chwilowo w celu pokazania moich prac ( nie miałem gdzie wrzucić ) wiem że się przez to rozjeżdża trochę. Normalnie ich nie będzie

---------- Post dodany o 21:02 ---------- Poprzedni post był o 20:39 ----------

tamte podstrony nie są jeszcze zrobione - strona jest w fazie początkowym tworzenia - te pojazdy po lewej będą dzieliły ogłoszenia na różne typy aut.
A ta strona ma mieć tyle grafiki, która powoduje jej rozjazd?

EDIT:

Strona z regulaminem i cennikiem nie działa.

Czy te auta po lewej na stronie, mają być jakimiś linkami/formą menu? Jeśli tak, to do czego mają odsyłać ludzi?

mjmartino
30-07-2010, 14:19
U mnie ładuje się szybko :) oba site :)

moje
30-07-2010, 14:37
Regulamin i cennik dalej świeci 404ką.