PDA

Zobacz pełną wersję : Dodanie pliku *.swf do artykułu. Po zapisaniu artykułu znika plik. Joomla 1.5.17



kamil22011
28-07-2010, 21:29
Witam,

Jak w temacie. Cały czas próbuję ale niestety bez skutecznie. Kiedy w artykule załaduję plik *.swf to przy podglądzie działa w porządku. Jednak po zapisaniu artykułu znika większość kodu i nie ma nic. Potrzebuję by były one konkretnie umieszczane w artykule. Tak jak to w sumie jest możliwe ale u mnie nie działa. Bardzo proszę o pomoc bo siedze nad tym już kilka dni.

Kamil

Bazyl
28-07-2010, 21:31
Witaj,

Masz do zrobienia dwie rzeczy:
1. Uaktualnić J!.
2. W szukajke na wiki wpisać flash.

kamil22011
28-07-2010, 21:51
No tak ale w zasadzie powinno sie bez problemu wczytywać pliki flash do artykułu ponieważ służy do tego specjalny przycisk, a u mnie jak pisałem da się to zrobić i na podglądzie jest ok a po zapisaniu artykułu znika większość kodu. Czy na ten problem rzeczywiście pomoże aktualizacja J! ??

Bazyl
28-07-2010, 21:57
Napisałem dwa punkty do zrobienia.

kamil22011
28-07-2010, 22:20
Ja jak już pisałem szukałem tego tematu od paru dni. Znalazłem na sieci w jaki sposób wstawia się flash-e w kodzie html w plikach strony, znalazłem również jak się to robi przy użyciu javascript itd. Jednak potrzebuję informacji jak to się robi w Joomla! bo tego akurat nie wyszukałem. Jak już pisałem jest problem z wstawianiem w artykuł plików *.swf przy pomocy przycisku Insert/Edit Media po prostu nie zapisuje się wstawiony plik. Na to odpowiedzi nie znalazłem, dlatego piszę. Jeżeli kolego bazyl znasz odpowiedź albo masz możliwość nakierowania mnie jakimś linkiem na stronę gdzie się dowiem na ten temat bardzo proszę o pomoc.

Bazyl
28-07-2010, 22:41
Kolego @kamil22011,

Czy zapoznałeś się z materiałami, które zasugerowałem w pkt. 2 mojego pierwszego postu oraz przypomniałem w drugim?

Dylek
29-07-2010, 00:28
A moze wstaw kod flasha BEZ uzycia edytora?

kamil22011
29-07-2010, 00:38
Niestety po wstawieniu samego kodu bez użycia edytora jest to samo. Zaktualizowałem wersję J! do 1.5.20 i dalej bez efektu. Próbowałem przejść do preferencji artykułów ale niestety u mnie ten przycisk w ogóle nie jest widoczny. I co teraz z tym tematem zrobić??

alex51
29-07-2010, 07:29
(...)Zaktualizowałem wersję J! do 1.5.20 i dalej bez efektu. Próbowałem przejść do preferencji artykułów ale niestety u mnie ten przycisk w ogóle nie jest widoczny. I co teraz z tym tematem zrobić??
Najwyraźniej masz źle zainstalowany Joomla! skoro po zaktualizowaniu (podejrzewam, że samą łatką aktualizacyjną) masz w/w objawy. Jeżeli rzeczywiście aktualizowałeś łatką, to spróbuj wgrać przez ftp wszystkie pliki z najnowszej wersji J!1.5.20 bo prawdopodobnie błędy są ze starszej, nieprawidłowo zainstalowanej wersji. Możesz spróbować nadpisać najpierw sam komponent content, zarówno w części site jak i administrator i zobaczyć czy ten zabieg poprawi sytuację.

kamil22011
29-07-2010, 10:46
Aktualizację przeprowadziłem w ten sposób że po ściągnięciu łatki z 1.5.17 na 1.5.20 rozpakowałem ją na swoim komputerze i dopiero przez ftp nadpisałem pliki na stronie www
Czy w takim przypadku da się coś jeszcze zrobić??

alex51
29-07-2010, 12:31
Powinieneś skorzystać z kompletnego pakietu Joomla! 1.5.20 po polsku (http://pliki.joomla.pl/katalog/joomla-mambo-i-inne-cms/joomla-1.5.x/joomla-1.5.20-po-polsku.html) i po rozpakowaniu go na komputerze wgrać pliki systemowe przez ftp na swój serwer, pomijając katalog Installation. W niczym nie zaszkodzi to funkcjonowaniu strony wraz z doinstalowanymi wcześniej dodatkami, znajdującymi się na serwerze, bo nadpisywać będziesz tylko pliki z instalatora. Taki zabieg powinien naprawić prawdopodobny błąd instalacji starszej wersji, którego nie mogła usunąć aktualizacja za pomocą łatki.

kamil22011
29-07-2010, 14:09
Niestety żadnych zmian. Zainstalowałem dodatek mmsFlashBot i on też nie działa. A dokładnie to nie kompiluje on linii :

{mmsflashbot}relativePathToFlashFile|width|height{/mmsflashbot}

Widać ją na stronie właśnie w tej postaci.

Wracając do samego CMS-a to czemu tak jest. W żaden sposób nie chce mi przyjąć swf.



Jeszcze powiem że poprzeglądałem sobie forum u u mnie brakuje właśnie w "Moduł zaplecza - przybornik" ikony Preferencje. Nie mogę zlokalizować gdzie znajduje się plik w tymi ikonami. Może brak mi właśnie jej.


Mam jeszcze jedno pytanie ponieważ stronę którą pomagam prowadzić siostrze zbudował ktoś inny i mam uprawnienia administratora ale nie głównego administratora i mam w niektórych dodatkach (JoomlaPack) braki dostępów to czy autor mógł zablokować takie właśnie przyciski preferencji albo Konfiguracji w zakładce witryna ponieważ tego też nie mam.

Dylek
31-07-2010, 07:55
A edytor JCE z pluginem wstawiajacym media (miedzy innymi flasha)? A plugin mmsFlashBot opublikowales po instalacji?