PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja Joomla na serwer zdalny + przenoszenie tam strony



mucka
29-07-2010, 22:26
Czytałam dużo o przenoszeniu strony na zdalny serwer
Zaczęłam od instalacji joomla na serwerze, w tym celu chciałam wkleić na serwer ftp zzipowaną joomlę,
pojawił się błąd:
http://img833.imageshack.us/img833/9223/40771449.png (http://img833.imageshack.us/i/40771449.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Postanowiłam odpakować rzeczy u siebie i wrzucić je bezpośrednio. Ale komputer gubi mnóstwo plików.
Aktualnie błąd wygląda tak: krowy.ovh.org/installation/index.php

Co ja mam zrobić?

Bazyl
29-07-2010, 22:39
Zapytaj w ovh, jak masz przenosic pliki na serwer.

Dylek
30-07-2010, 00:09
A komunikat "Disk quota exceeded" rozumiesz?

1shpl
30-07-2010, 00:24
"przekroczony limit miejsca na pliki" co to za konto tak z ciekawosci , czy wykasowales wczesniejsze pliki ktore wysylales?

mucka
30-07-2010, 10:04
to jest 60free, mam 60MB, cała joomla ma tylko 15, nie wiem czemu sie nie mieści? zapytałam się w BOK'u OVH i powiedzieli że nie mam już miejsca, w takim razie wykasowałam prawie wszystko, i ten skan jest już po tym wykasowaniu. W takim razie spróbuje wykasować wszystko, zobaczymy co się stanie. a co z pozostałymi błędami?

alex51
30-07-2010, 10:08
Na 60free nie zaszalejesz z Joomla, przede wszystkim możliwe mogą być kłopoty z instalowaniem czegokolwiek więcej niż standard Joomla. Możesz jednak spróbować najpierw zainstalować "czystą" instalacje za pomocą "gotowca" (modułów instalacji) z ovh i potem próbować dodać resztę.

Dylek
30-07-2010, 23:20
Bawcie sie dalej gownianym hostingiem, a postow na forum nie zabraknie...

alex51
31-07-2010, 07:37
Bezpłatne serwery 60free od kilku lat są wycofane z oferty ovh.pl,jednak nadal są w posiadaniu wielu użytkowników. Nie byłbym jednak skłonny uogólniać swoich ocen na temat hostingu ovh na podstawie ich nieaktualnej oferty, choć również mam 60free z działającą tam stroną na Joomla, to do roboczych wersji używam równie starego, ale lepszego serwera 1000GP i Personal z nowszej ich oferty. Mimo wielu przewijających sie tu niepochlebnych opinii na podstawie swojego 4 letniego doświadczenia z ovh.pl nie mam poważnych zastrzeżeń do tego hostingu.

Dylek
31-07-2010, 07:53
Masz racje Alex, nie ma co uogolniac. Moja opinia o nich jest sprzed dwoch lat bodajze, gdzie nieraz byly łzy wylewane na forum ze cos tam nie dziala.

mucka
01-08-2010, 14:37
Bardzo dziękuję wam za wyrozumiałość. Wszystkiego darmowe hostingi są beznadziejne? 1shpl wysłał mi wiadomość o darmowym hostingu na 5GB (http://www.1sh.pl/), myślicie że lepiej zmienić 60free?
Możesz jednak spróbować najpierw zainstalować "czystą" instalacje za pomocą "gotowca" (modułów instalacji) z ovh Ehm, czyli ten moduł instalacji joomgla znajdę gdzieś w menagerze ovh? Jak, tak to gdzie dokładniej? Wertowałam trochę tę stronę i nie widziałam czegoś takiego :(

alex51
01-08-2010, 19:39
Moduł do instalacji Joomla znajdziesz w managerze ovh. Musisz wejść na ovh.pl a tam w prawej części strony głównej jest link do Manager ovh (https://www.ovh.pl/managerv3). Po zalogowaniu wskazujesz swój serwer a w nim wchodzisz na Serwer wirtualny=>Usługi=>Instalacja modułu. W oknie instalacji modułów wybierasz Zarządzanie treści i w tym wskazujesz na joomla 1.5. Następne okno będzie poświęcone konfiguracji gdzie katalog docelowy jest domyślnie ustawiony na folder joomla1.5, lepiej wykasować tą opcję aby zainstalować Joomla bezpośrednio w głównym katalogu serwera - www.

mucka
01-08-2010, 23:21
Dziękuję panu bardzo! Pisze pan tak że wszystko rozumiem! Właśnie udało mi się wrzucić wszystkie pliki na ftp i jestem w trakcie ustawiań tego wszystkiego(instalacja przez ten zielony instalor joomli, ale zacięłam się przy DisplayErrors on i "Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL"), mam nowszą wersję niż podaną na ovh.
Jeżeli chodzi o instalację z ovh, to ona zajmuje się to pierwszą częścią (wrzuceniem plików na serwer) czy tą drugą (bazy danych i te sprawy)? Spróbowałam zainstalować tego gotowca, dostałam mejla z błędem: Invalid username - bad character used.
Sprawdziłam hasło i wciąż to samo. Dla sprawdzenia mojej metody spróbowałam zainstalować forum phpBB i działało.

alex51
02-08-2010, 07:07
"Gotowiec" z ovh, czyli wskazany przeze mnie powyżej moduł do instalacji Joomla pozwala na zainstalowanie systemu Joomla bez konieczności samodzielnego przesyłania plików instalatora na swój serwer. Jest to ułatwienie dla osób posiadających wolniejsze łącza internetowe. Poza tym należy też wziąć pod uwagę, że oferowana wersja Joomla nie jest najnowszą i tak trzeba ja zaktualizować wgrywając przez ftp łatkę aktualizacyjną J! 1.5.15 => J! 1.5.20. Jeśli masz możliwość i czas na przesłanie rozpakowanych plików z instalatora najnowszej wersji J! 1.5.20, to taki sposób instalacji byłby uzasadniony. Po wgraniu plików na serwer uruchamia się standardową procedurę instalacji, do której należy mieć potrzebne dane, jakie powinnaś mieć w @ wysyłanym przez ovh w trakcie zakładania serwera 60free.

mucka
04-08-2010, 21:20
Bardzo dziękuję,
Udało mi się wrzucić wszystkie pliki na serwer samodzielnie :)
Teraz już standardowa instalacja.