PDA

Zobacz pełną wersję : Linki w joomla



kerios83
30-07-2010, 19:47
Mam problem z linkowaniem w joomla. Do tej pory było tak, że wklejając link z jednego artykułu do drugiego wchodziłem na stronę tego drugiego (do którego chciałem wkleić link) i z pasku przeglądarki kopiowałem link i wklejałem.

Niestety takie wklejanie ma swoje minusy przy zmianie np. domeny czy tutyłu artykułu link przestaje działąć. Jest jakiś inny sposób na linki w joomla ? Np. po ID artykułu, tak aby linki zawsze działały ? Ktoś wyjaśni jak tworzyć takie linki - jeżeli jest to możliwe ?

souacz
31-07-2010, 00:00
index.php?option=com_content&view=article&id=xxxx

kerios83
31-07-2010, 00:22
Dzięki !

A jak to będzie wyglądać w przypadku linków do menu ?

moje
31-07-2010, 01:03
W przypadku menu, nie ma jednolitych linków, gdzie trzeba zmienić tylko id, musisz wejść do menedżera menu (na zapleczu), tam do wybranego łącza i tam pod Alias masz Łącze, które sobie kopiujesz.

danieladrianka
31-07-2010, 05:44
zainstalować edytor JCE lub inny i w nim bardzo łatwo za pomocą ikonki "link' przypisywać linki do artykułów, menu, i innych rzeczy
Chyba każdy z edytorów dla joomla oferuje tę bądź co bądź podstawową funkcjonalność

moje
31-07-2010, 11:58
Ikonka link pozwala z zaznaczonego tekstu zrobić link, ale nie musi mieć wyboru artykułu/łącza w menu jako linku.

EDIT:

Poczekaj na wydanie stabilnej wersji J! 1.6, wtedy sobie zaktualizujesz i będziesz miał.

danieladrianka
31-07-2010, 17:20
z całym szacunkiem "moje" ale gdybym nie był pewny tego co piszę to bym nie pisał wcale

napisałem zainstaluj JCE i w nim ta ikonka działa tak jak napisałem.

Dla 100% pewności dorzucam zrzut ekranu ;) pozdrawiam
2833

moje
31-07-2010, 17:26
A ja Cie tylko poprawiłem, nie każdy edytor na to pozwala- zobacz TinyMCE.

kerios83
07-08-2010, 09:56
Souacz - dopiero teraz to zauważyłem, twój link działa tylko i wyłącznie jeżeli artykuł jest opublikowany na mojej stronie w pozycji news (strona startowa). Natomiast jeżeli ktoś rozwinie sobie artykuł na całej stronie lub kliknie na Aktualności (Articles » Section / Blog) na niej próbuje kliknąć w link to link nie działa !

Dotyczy to linków do artykułów w innej sekcji niż ustawione na starcie Aktualności. Np. Postacie.

W tym wypadku zdecydowanie lepiej jest używać linków - jako wklejenie adresu z paska przeglądarki. Strona abyście mogli to sobie sprawdzić - http://www.diablo3.progamers.pro

souacz
07-08-2010, 10:52
nie bardzo rozumiem...