PDA

Zobacz pełną wersję : [Subdomeny] Joomla 1.5.20



lpool.pl
30-07-2010, 21:30
Witam,

Już na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem "zółtodziobem" ... no ale od czegoś muszę zacząć.. Napotkałem problem z subdomenami. Nie wiem w jaki sposób podpiąć joomle pod subdomeny. Czy wystarczy jedna joomla dla całego portalu, czy dwie. Czy wszystkie subdomeny muszą być w jednym folderze i tam też wgrać drugą joomle? Szczerze z ręką na sercu szukałem w pomocy no ale odpowiedzi na swoje pytanie nie znalazłem. Jeśli ma ktoś troszkę wolnego czasu bardzo proszę o pomoc.:)

moje
30-07-2010, 21:40
Już nie raz na forum pisałem o rozszerzeniach do Joomla, które pozwalają na zarządzanie wieloserwisowe z jednego panelu.
Polecam extensions.joomla org - zbór ponad 5000 rozszerzeń do Joomla.

lpool.pl
30-07-2010, 21:54
dla kompletnego amatora to nawet 1000 rozszerzeń nie pomoże jeśli nie wiem co wybrać ;) mam nadzieje ze wiesz w czym rzecz najlepiej jakby ktoś napisał czarno na białym no ale rozumiem czas to pieniądz ;))

moje
30-07-2010, 22:02
Dział Core Enhancements na w/w stronie, jak przed kliknięciem w link poddziału najpierw przeczytasz ich nazwy, to od razu klikniesz w ten właściwy i tam będą rozwiązania (mała podpowiedz, tam jedno ma w nazwie Beta i niestety nie zawsze działa).

A do tego googiel + Jental ;)

EDIT:

Nie masz co się zasłaniać tym, że jesteś początkujący, bo to Cie z niczego nie zwalani, a wręcz przeciwnie, wymaga od Ciebie więcej, bo musisz dużo czytać, dokształcać się itd.

lpool.pl
30-07-2010, 22:29
niech zgadne virtual domains..? :) niby zainstalowane.. coś tam popstrykałem w komponencie i w dodatkach pojawiła się ta opcja która "wypstrykałem" ale co dalej to już leże..

moje
30-07-2010, 22:38
Jeśli chcesz zrobić to dobrze, to użyj czegoś innego.