PDA

Zobacz pełną wersję : Podkreślone kategorie menu



pablo0102
01-08-2010, 11:08
Witam
Na początku chciałbym się przywitać, bo jest to mój pierwszy post na tym forum. Mam taki problem, że po kliknięciu na daną kategorię w menu, zostaje ona podkreślona i tak zostajenawet jak z niej wyjdę. Po kilku odsłonach różnych kategorii, moje menu jest całe "popodkreślane":hmm: Mam więc pytanie, gdzie i co edytować, żeby pozbyć się całkowicie podkreśleń, a np najechanie muszką na kategorię zamienić na podświetlenie w innym kolorze?
Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam

a_m
01-08-2010, 11:23
Witaj,
bez linka można podpowiedzieć tyle:
1. zakoleguj się z firebugiem (http://getfirebug.com/); 2. rozwiązanie Twojego problemu może przynieść lektura choćby tego (http://www.w3schools.com/CSS/css_pseudo_classes.asp) (skup się na Anchor Pseudo-classes )

pablo0102
01-08-2010, 11:29
Kurcze właśnie nie mam linka bo projekt mam "offline" na krasnalu :(

alex51
01-08-2010, 13:23
Czy Twój projekt jest autorski jeśli chodzi o szablon, czy też używałeś jakiejś gotowej templatki? Za podkreślenia w menu nie odpowiada css tylko zwykle jest to określone w html przedstawiającym menu jako listę nieuporządkowanej UL, przyjmującej przykładowy kod:

<ul>
<li><a href="">menu 1</a></li>
<li><a href="">menu 2</a></li>
<li><a href="">menu 3</a></li>
<li><a href="">menu 4</a></li>
<li><a href="">menu 5</a></li>
</ul>usunięcie fragmentu
href=""zlikwiduje podkreślenia w menu, ale to tylko "teoria", bo w praktyce menu i tak jest zwykle podlinkowane, więc bez obejrzenia Twojego projektu trudno cos podpowiedzieć.
A co do używania krasnala, to podejrzewam, że jego broda jest jeszcze starsza i bardziej siwa niż moja. :D
Proponowałbym bardziej XAMPPa lub mov'AMPa.

pablo0102
01-08-2010, 14:45
Czy Twój projekt jest autorski jeśli chodzi o szablon, czy też używałeś jakiejś gotowej templatki? Za podkreślenia w menu nie odpowiada css tylko zwykle jest to określone w html przedstawiającym menu jako listę nieuporządkowanej UL, przyjmującej przykładowy kod:

<ul>
<li><a href="">menu 1</a></li>
<li><a href="">menu 2</a></li>
<li><a href="">menu 3</a></li>
<li><a href="">menu 4</a></li>
<li><a href="">menu 5</a></li>
</ul>usunięcie fragmentu zlikwiduje podkreślenia w menu, ale to tylko "teoria", bo w praktyce menu i tak jest zwykle podlinkowane, więc bez obejrzenia Twojego projektu trudno cos podpowiedzieć.
A co do używania krasnala, to podejrzewam, że jego broda jest jeszcze starsza i bardziej siwa niż moja. :D
Proponowałbym bardziej XAMPPa lub mov'AMPa.
Witam
dzięki za pomoc, ale już sobie poradziłem:) I edytowałem właśnie plik template.css, zamieniając "underline" na "none" i odpowiednio zmieniając kolor czcionki przy najechaniu.

Wiem, że krasnal jest już nie najmłodszy, ale przyzwyczaiłem się do niego i w zupełności mi wystarcza:)
pozdrawiam.