PDA

Zobacz pełną wersję : Dostosowanie obszaru footer w ja_purity



veiovis
01-08-2010, 14:43
Witam,

na wstępie witam wszystkich użytkowników forum.

Joomla! zainteresowałem się już jakiś czas temu i przy pomocy wiki.joomla i Firebug'a udało mi się stworzyć witrynę w oparciu o modyfikację szablonu ja_purity, która oddaje moje oczekiwania...z jednym wyjątkiem dotyczącym obszaru footer

2835

1. Pomimo wyłączonego modułu "stopka", w obszarze footer cały czas wyświetla się pionowa kreska, przy której standardowo wyświetlają się informacje dotyczące praw autorskich po włączeniu modułu "stopka". Nie mam pojęcia jak usunąć ten denerwujący detal - Firebug w tym przypadku również zdaje się bezsilny. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak pozbyć się tej kreski?

2. Drugim zagadnieniem, z którym nie mogę się uporać jest wysokość pola na dole strony (zaznaczona na rysunku). Kolor tego obszaru jest definiowany w template.css w linii 17, jednak pomimo wielu prób nie udało mi się zlokalizować w kodzie linii, która deklaruje wysokość tego obszaru.
Zauważyłem, że wysokość ta zmienia się, gdy treść artykułu przekroczy pewną ilość linii i można tutaj zastosować małą sztuczkę dodając puste linie pod zasadniczą treścią artykułu. W tym przypadku mogę jednak "oszukać" jedynie siebie, a chcę aby układ strony wyświetlał się jednakowo na każdym monitorze.
Reasumując, proszę o pomoc w ustaleniu gdzie mogę zmienić (zmniejszyć) wysokość tego obszaru.

Pracuję na najnowszej (stabilnej) polskiej wersji Joomla!.


Dziękuję z góry za ew. odpowiedzi.

Pozdrawiam, veiovis

moje
01-08-2010, 14:47
A podgląd kodu robiłeś? Do koszu szablonu zaglądałeś?

veiovis
01-08-2010, 16:42
Robiłem - Firebug'iem. Przeglądałem też listing i próbowałem modyfikować wszystkie wpisy dot. "margin-bottom" i "padding-bottom" - niestety bezskutecznie. Ale potraktuję to jako podpowiedź i poszukam jeszcze raz.

Pozdrawiam, veiovis

moje
01-08-2010, 16:47
Nie szukaj wpisów w/w sposób, szukaj klas/identyfikatorów itp., nie zapominaj o tagach nad/podrzędnych.

veiovis
01-08-2010, 17:22
Nie chcę Cię zawieść "moje", ale może mógłbyś mi podpowiedzieć w jakim pliku powinienem szukać ww. wpisów? template.css?

Pozdrawiam, veiovis

moje
01-08-2010, 17:26
Tak, w tym pliku.

alex51
01-08-2010, 19:56
Ad 1. Za pionową kreskę odpowiada plik ../images/vdot.gif
Sprawdź plik template.css (wiersz 1406)

#ja-footer {
background:url("../images/vdot.gif") repeat-y scroll 22% 0 transparent;
color:#666666;
padding:0;
position:relative;
}
Ad 2. U mnie nie ma takiej przerwy, jak na załączonym przez Ciebie obrazku.