PDA

Zobacz pełną wersję : Prawa do katalogów (mimo 755 niezapisywalne)



lucky22
01-08-2010, 17:36
Tak jak w temacie - po instalacji Joomlii 1.5.20 mam problem z prawami do katalogów. W Informacje o systemie mam od góry do dołu wszystkie katalogi ze statusem Niezapisywalny. Sprawdziłem na waszym forum jakie atrybuty powinny mieć owe katalogi - znalazłem w wielu miejscach, że poprawna wartość to 755 (m.in. http://forum.joomla.pl/showthread.php?22024-Jak-powinny-by%C4%87-ustawione-prawa-do-katalog%C3%B3w-i-plik%C3%B3w)i tak też mam ustawione. Dopiero zmiana na 775 bądź 757 powoduje, że katalogi są rozpoznawane jako zapisywalne... i tutaj jest moje pytanie - ustawienie wartości 775 bądź 757 jest niebezpieczne? I w ogóle skoro w większości miejsc jest napisane, że poprawna wartość to 755, co może być przyczyną tej nieprawidłowości u mnie? Kontaktując się z administratorem serwera co mógłbym mu ewentualnie napisać, że jest do poprawy? Dodam jeszcze, że korzystam z PHP Version 4.4.9 - chociaż nie wiem czy to ma znaczenie.

Z góry dziękuje za jakiejkolwiek odpowiedzi.

mjmartino
02-08-2010, 08:27
Php 4 jest dość leciwe... http://wiki.joomla.pl/Wymagania_instalacyjne

zwiastun
02-08-2010, 10:08
A poza tym, o czym @mjmartino. I przede wszystkim:
Ustawienie praw do zapisu, odczytu, wykonywania tak czy inaczej (w Joomla! i w większości aplikacji niepotrzebne, bo ustawiane podczas instalacji) , to nie wszystko. Dziesiątki razy powtarzano na forum, że w systemach *nixowych decydujące znaczenie ma kwestia własności plików (katalogów)

lucky22
02-08-2010, 20:07
No to zainstaluje od nowa na PHP5, ponieważ nie będzie to problemem. Co do reszty, m.in. "*nixowych decydujące znaczenie ma kwestia własności plików (katalogów)", to w końcu dotarłem do takich informacji na waszym forum, jednak na niewiele mi się to zdało. Jedno z rozwiązań, czyli uruchomienie ustawień FTP przy instalacji było u mnie akurat "niemożliwe" - "niemożliwe", ponieważ czego bym nie próbował są błędy :]

zwiastun
02-08-2010, 20:32
Kontaktując się z administratorem serwera, dowiedz się tego, czego - jak widać - nadal nie wiesz: jaka jest konfiguracja Twojego serwera i dlaczego masz problem z prawami dostępu. Dobrze by też było, żebyś wiedzy o uprawnieniach zaczerpnął nie z rozproszonych wypowiedzi na forum, tylko z kompletnego opracowania na www.pomoc.joomla.pl czy na wiki.