PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wykorzystać słowa kluczowe do symulacji kategorii i sekcji?



RhumZeiss
02-08-2010, 12:39
Joomla! 1.5 nie pozwala na stosowanie kategorii nierozłącznych. Niestety, sporo dziedzin wiedzy nie wypracowało sobie ostrych podziałów i nigdy ich nie wypracuje. Tak powstają elementy (artykuły) pasujące do kilku kategorii na raz.

PRZYKŁAD: portfolio grafik reklamowych.
W branży narzucono podziały stosowane przez markieting i nie można tego ominąć. Kłopot w tym, że konkretny plakat może należeć na raz do kategorii BTL, reklama zewnętrzna, POS, event jak i identyfikacja wizualna. I istnieje konieczność by ów element (artykuł) pokazywał się za każdym z tych odniesień.

Dlatego proszę forumowiczów o wyjaśnienie - jak wykorzystać słowa kluczowe do symulacji kategorii i sekcji? W szczególności jak podpiąć konkretne słowo kluczowe pod pozycję menu, tak, by Joomla! zwróciła listę pasujących artykułów, albo lepiej: galerię miniatur przypisanych do artykułów pasujących do danego słowa kluczowego.

zwiastun
02-08-2010, 13:31
W standardzie - słowa kluczowe możesz wykorzystać tylko za pomocą modułu do tworzenia listy Pokrewnych tematów.
Rozważ wykorzystanie komponentów do rozszerzonej prezentacji treści (CCK - np. k2, FlexiContent)

RhumZeiss
02-08-2010, 21:27
Lista pokrewnych tematów to ciut za mało, zatem, poszperałem kilka dobrych godzin w sieci i:
1) poczytałem, że jest takie coś: FJ Related Articles Plus, ale możliwe, że zrobi mi kłopoty z JA Highslide oraz JoomFishem.
2) co do zmiany silnika Joomli, napisali, że przypisanie do kilku kategorii zapewnia tylko CCK pod nazwą Mighty Resources. Ponoć K2 nie ma odpowiedniej opcii. Flexiarza - niestety nie znalazłem.

PS. W Joomli! jestem nowicjuszem. Programista ze mnie też jak z koziej de - trąba. Stąd pytam dociekliwie :)

zwiastun
02-08-2010, 21:32
1. Przypisanie do kilku kategorii to nie jedyna możliwość. Oprócz tej masz jeszcze opisanie "tagami" - etykietami: jeśli je stosować rozsądnie, to zyskujesz przypisanie artykułu do dodatkowych "kategorii".
2. FlexiContent (http://www.flexicontent.org/)

RhumZeiss
11-08-2010, 23:06
Spróbuję.

Dziękuję Zwiastunowi.

kerios83
02-09-2010, 11:28
custom properties