PDA

Zobacz pełną wersję : wiki.joomla.pl



Keaman
03-08-2010, 01:05
Witam,

na jakiej licencji są udostępniane materiały w wiki.joomla.pl, mogę kopiować wybrane teksty i wstawiać na swoja stronę?

Bazyl
03-08-2010, 01:11
Hej,

http://www.wiki.joomla.pl/index.php/Joomla!WikiPL:Prawa_autorskie#Wykorzystywanie_mate ria.C5.82.C3.B3w_z_Jooml.21WikiPL

Keaman
03-08-2010, 01:32
Dziękuje :)

zwiastun
03-08-2010, 03:09
Licencję znasz, a jaki sens ma kopiowanie nieswoich tekstów i wstawianie na swoją stronę? O duplicate content słyszałeś?

Keaman
03-08-2010, 03:57
Licencję znasz, a jaki sens ma kopiowanie nieswoich tekstów i wstawianie na swoją stronę? O duplicate content słyszałeś?

A co to, googlem cały świat stoi?? :)

Jeśli chodzi o sens, to jak wspomniałem, potrzebowałem kliku tekstów, dla wygody moich użytkowników, choć też mogłem odesłać ich na stronę wiki, dlatego pytałęm sie o licencje.

Mniewam, że miałeś zapewne bardzo duży wpływ na powstanie wiki.joomla.pl i zapewne większość materiałów jest od Ciebie, za co użytkownicy Joomla są Ci bardzo wdzięczni, w tym ja, dziękuje, ale odniosłem wrażnie być może błędne, że nie popierasz kopiowania znajdujących się tam tekstów, więc może innej licencji trzabyło użyć ?

zwiastun
03-08-2010, 10:29
Licencja ma umożliwić korzystanie z tych materiałów w formie elektronicznej, a nie kopiowanie na swoje strony, co - oczywiście nie jest zabronione (licencja wprost wyszczególnia i taką możliwość).
Nie odniosłeś błędnego wrażenia. Nie popieram zapewniania treści swoim stronom nieswoimi materiałami. Ale to nie ma nic do rzeczy.
Zadałem Ci retoryczne w gruncie rzeczy pytanie, byś się zastanowił nad sensem swojego działania. I to wszystko.
W najmniejszym stopniu nie uprawnia Cię to do zaczepnego tonu wypowiedzi, na jaką sobie pozwoliłeś.
PS Może jestem przewrażliwiony, ale tak odebrałem Twoją wypowiedź.

Bazyl
03-08-2010, 11:13
Przewrażliwiony jesteś, @Zwiastunie :)

zwiastun
03-08-2010, 11:36
Pewno tak! Ale tak czy owak, nie ma żadnego problemu :) Zmieniłem ton "agresywny" na "zaczepny" :)