PDA

Zobacz pełną wersję : Tunning wyszukiwarki Sobi2



tomputer
03-08-2010, 10:18
Witam
Zastanawiam się nad sensem wykorzystania Sobi2 do budowy serwisu katalogującego ogłoszenia.

Nie wiem czy sobi2 ma możliwość skonfigurowania wyszukiwarki tak by móc przeszukiwać wpisy według dowolnie określonych pól.

Coś podobnego widać na stroni http://www.oferty.net/

Czyli chciałbym stworzyć listę pól w sobi i uzyć ich w wyszukiwarce.
Zastanawiam się tez czy mozna zmienić sposób wyświetlania wyszukiwarki.

Jeśli ktoś z Was już to robił to prosze o mała podpowiedź.

am123
03-08-2010, 22:14
Jak widać w demie:
http://joomla.sigsiu.net/

Można za pomocą modułu zrobić wyszukiwarkę taką jaką się potrzebuje.
Z tego co pamiętam w ustawieniach dla danego pola zaznacza się czy ma być ono ujęte w wyszukiwarce.

tomputer
05-08-2010, 08:16
A czy wieci może w którym pliku edytuje się wygląd wyszukiwarki oraz czy możliwe jest wyświetlanie wyszukiwarki od razu w widoku zaawansowanym??

am123
05-08-2010, 15:14
Widok zaawansowany, rozumiem taki jak na stronie wyszukiwania ?
Jeśli tak to po prostu trzeba takie pola wprowadzić do Modułu Szukania.

tomputer
12-08-2010, 13:37
OK udało mi się rozwiązać temat .
Za 15 Euro można kupic moduł sobi2 search module, który działa tak samo jak wbudowana wyszukiwarka w sobi z tą róznica że jako moduł możemu go wstawić w dowolne obszar naszej strony. ( w moim przypadku w TOP strony

Mam jeszcze jeden mały problem z tym modułem mianowicie kiedy na Front Page w position top mam widoczna tą wyszukiwarkę i wypełniając ja kliknę na search to wyniki wyszukiwania wyświetla na środku strony czyli poprawnie, ale niestety znika wyszukiwarka w position TOP .

Moduł jest zaznacziny do wyświetlania we wszystkich podstronach

Tak samo jeśli w menu ustawię sobi search jako domyślną stronę wtedy też nie widać go w pozycji TOP.

Wniosek tylko jeden widok na sobi serch module może być uruchomiony więc po przeszukani modul ten widoczny jest nad wynikami czyli na środku strony i dlatego znika z TOP.

Czy wiecie może jak to ustawić by cały czas pozostawał we wskazanym obszarze.

a_m
12-08-2010, 13:44
zrobiłbym łącze do wyników wyszukiwania w menu, które nie musi być publikowane i przypisał moduł również do tej pozycji

tomputer
12-08-2010, 14:15
zrobiłbym łącze do wyników wyszukiwania w menu, które nie musi być publikowane i przypisał moduł również do tej pozycji

Może mała podpowiedź w jaki sposób zrobic link do wyników wyszukiwania ,może czegoś tu nie rozumiem ale przecież adres podstrony z wynikami wyszukiwania jest inny za każdym razem tzn zależny od parametrów wyszukiwania.

a_m
12-08-2010, 15:46
menu -> utwórz -> szukaj ->zapisz

tomputer
13-08-2010, 14:36
Niestety to nie pomogło utworzyłem link w menu do sobi search następnie w ustawieniach modułu zaznaczyłem wyświetlanie dla zaznaczonych pozycji ale problem jest wciąż ten sam. Po kliknięciu na search w pozycji TOP lub dowolnym innym , wyszukiwarka znika z tej pozycji i pojawia się na środku strony wyszukiwarka

freeJoomla
13-08-2010, 15:38
ta wyszukiwarka jest napisana pod joomla 1.0 podejrzewam że stąd takie anomalie, mi działo się podobnie a poza tym nie mogłem dodać wpisu używając edytora, na joomlavision.com możesz kupić podobny moduł ale już pod 1.5, problem powinien zniknąć

szoq
20-08-2010, 14:33
Rozwiązanie jest banalne :lol::lol::lol::lol:

Wystarczy w konfiguracji modułu usunąć 'search, ' w polu "Tasks to Ignore" i wyszukiwarka nadal będzie się pojawiać.

tomputer
18-09-2010, 18:16
Rozwiązanie jest banalne :lol::lol::lol::lol:

Wystarczy w konfiguracji modułu usunąć 'search, ' w polu "Tasks to Ignore" i wyszukiwarka nadal będzie się pojawiać.

Niestety ta opcja nie pomaga, po usunięciu search nadal znika formularz wyszukiwarki.

markoo
23-09-2010, 13:34
Witam,

Miałem ten sam problem. Udało mi się go rozwiązać w miarę prosto.

Na wszystkich stronach tak jak ty mam wyszukiwarkę w pozycji top korzystającą z zakupionego modułu sobi search.
Na stronie z wyszukiwaniem ustawiłem pozycjonowanie absolutne tych pól, na których mi zależało, aby były w tym samym miejscu co te z modułu sobi search tzn. wykorzystałem pola ze standardowej wyszukiwarki Sobi.
Rozwiązał mi się dzięki temu jeszcze jeden problem. Gdyby udało się ustawić płatny moduł sobi search również w wyszukiwarce to wtedy pola by się powielały, były by dwa pola o tym samych funkcjach.

Nie wiem, czy to było konieczne, ale ja wole pracować na div niż tabelach, dlatego oba pliki odpowiedzialne za wyszukiwanie przerobiłem z Tabel na div, a później to wystarczy podstawowa znajomość CSS.

---------- Post dodany o 13:34 ---------- Poprzedni post był o 13:15 ----------

Jeżeli chcesz, żeby moduł pojawiał się tak jak chciałeś, również na stronie wyszukiwania, to usuń "search" z pola "Tasks to Ignore" w ustawieniach modułu i wtedy nic nie musisz przerabiać