PDA

Zobacz pełną wersję : element.style { - zmiana układu strony. Jak ?



Pavlos
03-08-2010, 15:13
Witam serdecznie. Proszę o udzielenie pomocy. Jak zmienić/edytować wartość div. element.style { w body szablonu http://www.beauty-discount.imgr.pl/
(http://www.beauty-discount.imgr.pl/)Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

a_m
03-08-2010, 15:20
element style, to style wpisane nie do arkusza css, ale powiedzmy - w inny sposób (przez skrypt, przypisane bezpośrednio do znacznika itp); edytować je należy po zidentyfikowaniu źródła tego skąd się te style biorą; jeśli nie mamy o tym pojęcia zazwyczaj wystarczy zakończyć edytowaną właściwość poleceniem !important

Pavlos
03-08-2010, 15:24
Dzięki za info, lecz jak zidentyfikować skąd się style biorą. Jest jakiś program lub sposób na identyfikację czy tylko zaawansowana wiedza na temat pisania kodu ?

tomaszek83
03-08-2010, 15:42
a w którym miejscu tego szablonu masz ten styl? bo nie znalazłem jakoś ani w css-ach ani w kodzie źródłowym

a_m
03-08-2010, 15:44
@Pavlos nie wiem co to jest "templatka25", gdzieś jest wpisana szerokość całości a potem albo skrypt dokonuje obliczeń szerokości kolumn bocznych albo są wpisane na sztywno - musisz pokopać w plikach źródłowych;

Pavlos
03-08-2010, 15:51
Właśnie kopię i nie mogę nic znaleźć od około 2h. Templatka25 = nazwa szablonu. Lewe menu (całość) <div class="sbox" style="width:24%;">

a_m
03-08-2010, 16:04
<div class="sbox" style="width:24%;"> to jes informacja, którą znam; jak chcesz sobie odp. na pytanie - co robi to 24%, to znajdź ten div w index.php szblonu, jeśli jest tam wpis jak w cytacie, to sobie zmień cyferki; jeśli nie, to musi być zapis jakiejś funkcji np. - style="width:<?php ....?>;" a jeśli będzie funkcja, to jest też plik, który ją realizuje itp, itd - przyjrzyj się wtedy plikom z katalogu templatki


-------------------------
i uwierz mi, to zajęcie może Ci zająć więcej niż 2h

Pavlos
03-08-2010, 16:24
<div class="sbox" style="width:<?php echo $leftwidth ?>;">
<jdoc:include type="modules" name="left" style="rounded"/>
<jdoc:include type="modules" name="user1" style="mtmodule"/>
<jdoc:include type="modules" name="user4" style="rounded"/>
<div class="o10"></div>
Jest tak jak powiedziałeś i powinien być plik. Rozumiem, że nazwa pliku z katalogu szablonu odpowiadająca za szerokość tych 3 modułów (lewa strona szablonu) może być dowolna i plik może być umiejscowiony w każdym z katalogów szablonu ?

a_m
03-08-2010, 16:31
tak, może być dowolna

Pavlos
03-08-2010, 17:03
Ok. Źródło odnalazłem w jednym z plików templatki. Dziękuję bardzo za pomoc i profesjonalne wytłumaczenie. Miłego dnia życzę 'a_m'.