PDA

Zobacz pełną wersję : brak supportu na forum



appaloosa
19-12-2005, 19:51
(prosto z mostu)

Czy ja piszę na dobrym forum ? Tyle się tego teraz narobiło że już straciłem głowę - kiedyś na mambopl.net jak zadałem pytanie ktoś wcześniej lub później odpowiedział , czy ja mam teraz poważniejsze problemy do rozwiązywania niż kiedyś czy tutaj po prostu nikt nie zagląda :confused:

Pozdrawiam

livio
19-12-2005, 20:03
Nie przesadzaj.
Jeżeli będziesz tak pisać - nikt ci nie odpisze.
I jeszcze jedno: jak się nie mylę - ten działa to oczekiwania do samego Joomla!, a nie do forów. Jak ci nie miłe masz wiele serwisów o Joomla! w sieci.
Jeden z nich [mój] - powstaje dopiero.

appaloosa
19-12-2005, 22:38
ten działa to oczekiwania do samego Joomla!
Jakoś nie znalazło mi się działu - narzekania odnosnie forum




Jak ci nie miłe masz wiele serwisów o Joomla! w sieci.
Jeden z nich [mój] - powstaje dopiero.

Taaaak suuuuper zamiast się skonsolidować to każdy robi się specem od Joomla!

Czy to przypadek czy polska przypadłość :confused:

pozdrawiam

zwiastun
19-12-2005, 22:53
A jaki masz nierozwiązany problem, poza mosCE?

appaloosa
20-12-2005, 10:50
Witam
podaje linki
http://www.forum.joomla.pl/forum/showthread.php?p=2295#post2295
http://www.forum.joomla.pl/forum/showthread.php?p=2290#post2290
http://www.forum.joomla.pl/forum/showthread.php?p=2177#post2177
http://www.forum.joomla.pl/forum/showthread.php?p=2127#post2127

no i problem z mosCE , ale o tym wiesz

pozdrawiam

zwiastun
20-12-2005, 18:26
Podobno zrzędzę, jak stara baba, a wygląda na to, że to Ty, a nie ja.
Kto Ci obiecał, że na wszystkie posty musisz dostać odpowiedź? Kto Ci zagwarantował, że każdy Twój problem zostanie rozwiązany przez jakiś (jakieś) "suport" na forum?

Ad. Twoje problemy:
1. Pytanie: gdzie jest polish.php to pytanie o abecadło. W katalogu /language.
2. Problem uprawnień do katalogów z obrazkami - komponent i bot mosce oferują Ci to, co oferują. Nie masz odpowiedzi, znaczy - nikomu to niepotrzebne, nikt tego nie rozwiązywał, rozwiąż sobie sam albo zleć programiście. Możesz także, co oczywiste, zgłosić autorowi.
3. Pytanie o Simpleboard podobnie - jest pytaniem o niestandardowe, inne niż przyjęli twórcy komponentu, rozwiązanie. Brak odpowiedzi to info, że spośród bywających na forum nikt takiej odpowiedzi albo nie ma albo nie ma ochoty na ten temat pisac, co też się zdarzyć może.
4. Pytanie, o to co kto myśli o artykule i proponowanym przez Ciebie rozwiązaniu dotyczącym gzip nie sprowokowało nikogo do wypowiadania opinii. Ale tez i nikt tu nie jest zobowiązany do wypowiadania się w takich kwestiach. Natomiast czy rozwiązanie, które zaproponowałeś wystarczy, czy nie będzie stwarzało problemow... A kto ma za Ciebie wykonać te testy? I czy można mieć pretensję, że nikt ich wykonywać nie chce?
5. I ostatnie dotyczące mosce. Post nie został bez reakcji, a więc ktoś to czyta jednak. a to, że nie działa coś w komponencie, jak powinno = zgłoś autorowi komponentu. Jeśli zgłaszasz tu, to i dobrze, może ktoś zna rozwiązanie. Jeśli zna, jest nadzieja, że opisze, jeśli nie zna - o co pretensje?

Czytam wszystkie posty. Znam odpowiedź, odpowiadam albo podpopwiadam albo ukierunkowuję - jak uznam za stosowne. Nie znam odpowiedzi - to co mam napisać?. Wiem również, że systematycznie czytają posty wszyscy administratorzy i wszyscy modeatorzy. Więc Twój zarzut, ze nie ma "suportu", że nie wiesz, czy ktoś to czyta, jest co najmniej na wyrost.

Qrcze, zaś epistola! A Ty chciałeś, co By Ci jedynie na parę pytań w końcu odpowiedziano.

Rzecz do Stone - głównego admina na forum: Może jakiś comiesięczny przegląd problemów wciąż nierozwiązanych? Bo cokolwiek by nie powiedzieć, to Appaloosa winien mieć szansę uzyskania odpowiedzi. A takie wątki już teraz znikają w niewielkim tłoku innych, a co będzie, gdy tłok się zwiększy?

appaloosa
20-12-2005, 20:49
Witam
Moj post był nieco prowokujący - właśnie dlatego że nie uzyskałem odpowiedzi na żadne z powyższych pytań :-) Taki ze mnie prowokator :D

Co do pliku polish.php to wiem gdzie się znajduje - siedzę w mambo/joomla już ponad rok i coś tam niecoś wiem - nie twierdzę że zjadłem wszystkie rozumy, zaimportowałem co tam trzeba było, ale wydaje mi się że nie działa jak trzeba.

Moja uwaga odnosnie odpowiedzi była jedynie spowodowana brakiem jakiegokolwiek odzewu ze strony forumowiczów - wiem że to nie koncert życzeń i że nie raz zdarzają się pytania pozostające bez odpowiedzi - szanuję was za wkład pracy w mambo/joomla i wiem ile musi kosztować was cała ta robota i nie oczekuję od razu odpowiedzi (sam pracuję nad kilkoma stronami i jest to niesamowity pożeracz czasu) No ale prawda też jest taka, że joomla się rozproszyła niesamowicie po różnych stronach - ludzie nawet kopiują componenty czy moduły i sie pod nimi podpisują - i mam wrażenie że ta społeczność też gdzieś się rozpierzchła. :eek:

livio
20-12-2005, 22:02
Jeśli ktoś może Ci pomóc - stara się.
Jeżeli nikt nie może Ci pomóc - nie może Ci pomóc.

Np. Gdybyś ty zadał pytanie na temat funkcji php, ja nie odpowiedziałbym Ci, ale gdybyś zapytał o HTML, owszem.

maximus
20-12-2005, 22:59
LIVIO, czemu się tłumaczysz krzywda Ci się stała z tego powodu
A co do całości to komuś się tu w główce poprzewracało chyba nie będę się rozpisywał,
ale zaproponuj poczytać zasady forum i to nie tego, ale ogólnie, bo chyba się nie zapoznał kolega.

Dylek
20-12-2005, 23:57
(prosto z mostu)

A moze by tak wprowadzic male how-to korzystania z forum?
Chcesz o cos zapytac - prosze bardzo - pytasz i czekasz na odpowiedz. Dostaniesz ja - ciesz sie, nie dostaniesz - znaczy ze nikt nie ma nic sensownego do powiedzenia w tej sprawie.
Jesli chcesz robic szum na forum i zalic sie ze Ci nikt nie chce pomoc - pomysl co Ty wniosles dla dobra spolecznosci Mambo/Joomla? Mowisz ze siedzisz w tym od roku - zrob cos dobrego. Zapytaj zwiastuna, stone'a czy kogo tam chcesz ile jest osob poza nami (czyli osobami skupionymi wokol joomla.pl, joomlapl.com, mambopl.net, joomlasite.net i joomlademo.pl), ktore zrobily polonizacje jakiegos skladnika. Mysle ze wystarczy palcow jednej reki, zeby ich wszystkich wymienic.

appaloosa
21-12-2005, 00:16
Witam

Nie żalę się że nikt mi nie odpowiedział - wcześniej czy później znajdę odpowiedzi na swoje pytania - mam już tyle latek że potrafię zadbać o siebie, i łatwo nie odpuszczam.

Nie oczekuję odpowiedzi od zwiastuna, stone'a i innych guru mambo/joomla o odpowiedzi na moje pytania - zwracam tylko uwagę na fakt, że trudno nieraz doczekać się na jakąkolwiek reakcję ( nie zaraz odpowiedź na pytanie ) na tym forum. Jak już napisałem jestem pełen szacunku dla wszystkich którzy siedzą i męczą sie dla dobra innych.

Na prawdę nie śmiałbym mieć do nikogo cienia żalu czy pretensji o brak odpowiedzi na forum, może mialem zły dzień akurat i tak wyszło :rolleyes:

peace

livio
21-12-2005, 16:57
To twoim zdaniem jest tłumaczenie się?
Uświadamiam Ci, że nie każdy może Ci odpowiedzieć, czego Ty, jako Bóg jeden wie kto oczekujesz.

appaloosa
21-12-2005, 22:02
A to żeś dosadził ni z gruszki ni z pietruszki - czy ja mam do Ciebie o cokolwiek pretensje ?

stone
22-12-2005, 00:31
No drodzy panowie:) Chwile mnie nie było bo sie jeden moj serwis rozjechał jak masło na patelni a tu tyle swiatecznych zyczliwosci widze:D I pomyslec ze to wszystko mnie ominelo.:)

W kazdym razie appa, wiem ze czasem jest to irytujace oczekiwanie na odpowiedz na forach (sam tak miałem nie raz) dlatego w koncu sie wkurzylem i postanowilem ze bede po tej drugiej stronie Robimy ile damy rady, ni mniej ni wiecej. A że czasem to nie wystarcza ... jestemy tylko ludzimi:)

maximus
22-12-2005, 02:29
A to żeś dosadził ni z gruszki ni z pietruszki - czy ja mam do Ciebie o cokolwiek pretensje ?

Wżyciu to chodziło całkowicie o mnie tylko
To byłem ja Jarząbek (Maximus)