PDA

Zobacz pełną wersję : Jak najprościej pobierać pliki??



Tomass2007
04-08-2010, 14:49
Witam.

Chciałem w menu zrobić dział Download i tam wstawić kilka pliczków do pobrania.
Nie chcę żadnych modułów ani dodatków ani nic z tych rzeczy. Chce w jak najprostszy sposób podlinkować napis "Pobierz" by pobierało kombinuje i czytam na forum i w ogóle i otwiera mi ciągle tylko w nowym oknie ten plik *.pdf a nie chce go pobrać.

Mógłbym prosić o jakieś wskazówki??

Z góry dziękuję.

alex51
04-08-2010, 15:00
Wstaw plik na serwer a w menu podaj link, to wszystko. Czy będzie pobierać, czy otwierać, to zależy od ustawień Twojej przeglądarki.

Tomass2007
05-08-2010, 07:51
Tak właśnie robię i nadal mi otwiera w osobnym oknie :/

alex51
05-08-2010, 10:10
To o czym kolega napisał nie ma związku z działaniem Joomla!. W ustawieniach swojej przeglądarki powinno się mieć określone co ona robi z takim plikiem. W FF w Narzędzia=>Opcje, zakładka Aplikacje trzeba odnaleźć format pliku (w tym przypadku będzie to Adobe Acrobat Document) i wskazać w kolumnie Czynność - Zawsze pytaj. W takim ustawieniu kliknięcie na plik do pobrania spowoduje otworzenie okienka w którym wskazuje się czy chce się ten plik otworzyć czy zapisać.

ekumi
05-08-2010, 21:50
Potęga joomla! wynika między innymi z tego, że można zbudowane na niej strony wzbogacać o funkcjonalności, jakie niesie za sobą instalowanie nowych komponentów, modułów i dodatków. Proponuję Ci zatem nie otwierać otwartych drzwi i skorzystać z tego, co jest udostępnione (oczywiście przy korzystaniu z wiarygodnych źródeł).