PDA

Zobacz pełną wersję : minus ("-") w adresie email przy logowaniu



ladyB
07-09-2006, 10:05
Witam. Mam portalik na Joomli + VM, logowanie użytkownika przez moduł VirtueMarta, wymagane podanie adresu e-mail.
Jesli rejestruje się ktoś, kto w adresie ma minus, wówczas system zapisuje jego e-maila, ale login (którym w tym momencie jest też adres e-mail) zmienia tak, że zamiast minusa wstawiane jest podkreślenie. Wysyłany jest do użytkownika e-mail z powiadomieniem o rejestacji i automatycznie wygenerowanym hasłem. W tym e-mailu jest podany login z podkreśleniem, ale po pierwsze, nie każdy czytelnik to zauważy, po drugie na ekranie logowania jak wół stoi: Twój e-mail.
I tacy, potencjalni, klienci nie mogą się zalogować. Mam zamiar popatrzeć w kod i wyrzucić ten kawałek zmieniający minus na podkreślenie, ale... zastanawiam się, czy taki login użytkownika nie spowoduje problemów w pracy systemu. Przetestowałam już pracę z loginem z minusem, wydaje się, że wszystko jest OK, ale przecież twórcy J+VM z jakiegoś powodu taką opcję wstawili. Czy ktoś miał już takie doświadczenia? We wszystkich miejscach, na które natknęłam się w kodzie, używane jest id uzytkownika,a nie jego login. Skąd więc taka automatyczna modyfikacja loginu?

wisnia37
26-05-2008, 14:33
Udało Ci się zmienić ten podkreślnik? Powiedz jak tego dokonałeś.