PDA

Zobacz pełną wersję : Sortowanie artykułów po zmiennej publish_down



tomaszwrobel
04-08-2010, 22:17
Witam,
Jest to mój pierwszy post na stronie joomla.pl wiec proszę o wyrozumiałość :zagubiony:
PS. Googlowałem ze dwa dni albo i dłużej i nie mogłem znaleźć rozwiązania mojego problemu :zly:
Chciałbym poprosić was o pomoc w zmianie kodu joomla 1.5.17. Chciałbym aby moje artykuły (Przegląd - Artykuły w kategorii) sortowane były wg daty zakończenia publikacji.

Np. 23 czerwiec 2010, 28 lipiec 2010, 10 grudzień 2010.

Myślę że chodzi o plik: \components\com_content\models\category.php
Ale tylko przypuszczam :up:



Udało mi się zmienić tak aby w kodzie taka data się pojawiła zamiast daty stworzenia ale więcej nie mogłem zdziałać :(



Ps. Nie szukam gotowych komponentów, tylko mała zmiana w kodzie.

moje
04-08-2010, 22:42
Tak się składa, że lista artykułów z kategorii ma takie możliwości, czemu tego nie użyjesz?

tomaszwrobel
04-08-2010, 23:05
Dzięki za odpowiedź.


Kurcze, były różne sortowania ale tego nie widziałem.

Mi chodzi o sortowanie nie w liście ale w "Przegląd - Artykułów w kategorii"

Czy możesz mi pomóc i powiedzieć gdzie to może być zaszyte?

moje
04-08-2010, 23:27
W przeglądzie artykułów nie ma sortowania po stronie witryny.

Data zakończenia publikacji jest datą (i godziną), kiedy materiał przestanie być widoczny na witrynie, więc wystarczy zmienić kod filtrowania z daty publikacji na datę zakończenia publikacji.

Osobiście nie widzę potrzeby filtrowania po dacie zakończenia publikacji, bo większość (rzędu 99%) jak nie wszystkie artykułu mają to ustawione na nigdy, a więc są wiecznie widoczne.

tomaszwrobel
04-08-2010, 23:47
Specyfika moich artykułów wymaga dodania daty zakończenia publikacji, w moim przypadku 100% artykułów będzie miało datę zakończenia publikacji ustawioną.

Jeżeli wiesz gdzie ustawić sortowanie o który pisałem to powiedz proszę. Nie szukajmy innych rozwiązań.

---------- Post dodany o 21:47 ---------- Poprzedni post był o 21:39 ----------

Tzn. gdzie w kodzie moge zmienic kod filtrowania? :zagubiony:

moje
04-08-2010, 23:53
W plikach listy artykułów.

Polecam poczytać nieco o Joomla, korzystać z mov'AMPa ;)

tomaszwrobel
05-08-2010, 00:34
Dziekuje ale korzystam z xampp :up:

moje, Możesz przybliżyć położenie tych plików? jeżeli wiesz to powiedz jaka linia kodu odpowiada za sortowanie?

---------- Post dodany o 22:34 ---------- Poprzedni post był o 22:32 ----------

Hallo world :) czy ktoś mnie słyszy :wystraszony:

moje
05-08-2010, 00:38
Tam gdzie zawsze są w Joomla, niezależnie czy korzystasz z XAMPPa czy z mov'AMPa czy czegoś innego.

Skoro są wyświetlane tam gdzie komponenty, to pewnie pliki znajdują się razem z plikami innych komponentów, a że są to artykuły/treści, to pewnie w odpowiednim katalogu dla komponentu artykułów/treści.

Wędka nie rybka ;)

tomaszwrobel
05-08-2010, 00:44
Dzięki za info,
zawsze pod górkę.
Będę grzebał a jak znajdę to wam powiem i już :spoko:

tomaszwrobel
06-08-2010, 18:18
Witam ponownie :)

Ponieważ nie mogę odnaleźć właściwego pliku mam prośbę o wskazanie gdzie taki mogę znaleźć.

Jola
07-08-2010, 04:49
Witam,
plik components/com_content/models/category.php funkcja _buildContentOrderBy() linia 385 jest:

$orderby = ' ORDER BY ';zmień na:

$orderby = ' ORDER BY a.publish_down, ';jeśli ma być rosnaco, lub:

$orderby = ' ORDER BY a.publish_down DESC, ';jeśli ma być malejąco :)

tomaszwrobel
07-08-2010, 22:00
Witaj jolass,

bardzo dziekuje za pomoc. o to chodzilo! :lol:

przegladalem wczesniej kilka twoich postow i mialem nadzieje ze zobaczysz ten watek i pomozesz, udalo sie :blink:

Dzieki :)