Logowanie

Zobacz pełną wersję : Instalacja a uprawnienia na serwerze do katalogow



guli_tomek
05-08-2010, 10:51
Wgrywając joomla 1.5.20 na ftp-a mojego dostawcy wszystkie pliki mają uprawnienia
-rwxrwxr-x 1 50000 www 4344 Aug 5 08:58 INSTALL.php (uprawnienie dla wszystkich r)
katalogi
drwxrwx--x 7 50000 www 4096 Aug 5 08:50 installation (nie mają uprawnienia r dla wszystkich)
Gdy odpalam sobie konfiguracje joomla to już przy pierwszym kroku nie widzi mi plików językowych, ale na próbe dałem do katalogów posrednich uprawnienie "r" dla wszystkich i zaczeło działać. Czy jest na to jakies rozwiazanie, konfiguracja joomla. Nie mam dostępu do powłoki. Zmiany prawa robiłem przez TotalCommandera. Jak juz jakość całość urucomiłem to instalacja każdego dodatku to informacja że nie może utworzyć katalogu.

ekumi
05-08-2010, 21:40
Sprawdź zapisy w configuration.php, a szczególnie czy prawidłowo podana jest ścieżka do katalogu tmp.

guli_tomek
06-08-2010, 07:35
Wszystkie ścieżki i wpisy sprawdzałem. Duzo przejrzałem na forach, próbowałem róznych rozwiązań i nic. Przy instalacji np jezykow mam:
JFolder::create: Could not create directory
Language Install: Failed to create directory. "/var/www/virtual/xxxxxxxxxxxxxxxxxxx/public_html/joomla/language/pl-PL".
Robiłem test u innego dostawcy i nie było żadnego problemu.
Może jednak da się coś gdzieś ustawić.

W media manager tez nie mogę stworzyc folderu:

JFolder::create: Could not create directory
JFolder::create: Could not create directory

ekumi
06-08-2010, 08:20
Jeżeli test u innego dostawcy zakończył się powodzeniem, to prawdopodobnie nie powinieneś szukać przyczyny problemu w ustawieniach joomla!, ponieważ leży ona prawdopodobnie po stronie dostawcy. Proponuję kontakt z administratorem serwera.