PDA

Zobacz pełną wersję : skrypt - pogoda



asdwqer
05-08-2010, 18:15
Witam czy jest możliwość zainstalowania pogody z http://www.ogloszenia.devtown.net/pp2xml/ w joomli. Chodzi mi o to jak dodac ten skrypt.

KYCu
05-08-2010, 18:19
Jest. Nawet ładnie opisali to na stronie. Wystarczy wklepać kod w kod templatki badz uzyc modułu do wklepywania własnego kodu a nastepnie opublikowac tenże moduł w wybranym miejscu.

btw dzieki :D przyda mi się

asdwqer
05-08-2010, 19:16
Te pliki do jakiego folderu zgrac ?

moje
05-08-2010, 20:09
A żaden z tych nie odpowiada:
extensions.joomla.org/extensions/maps-a-weather/weather/weather-forecasts/8686
extensions.joomla.org/extensions/maps-a-weather/weather/weather-forecasts/9016
?

PeFik
05-08-2010, 21:11
@moje, a co ty taki "dowciapny" człowiek się pyta, jak to użyć a ty mu inne pod nos podkładasz? Nie tędy droga. Poza tym żadne z przedstawionych przez ciebie rozwiązań średnio nadaje się do polskich warunków. Pierwsze nie ma opcji wyboru miasta, a w drugim jest to tak zrobione, że mało kto wie, że trzeba kliknąć 2 krotnie na nazwę.

moje
05-08-2010, 21:27
@PeFik, polecam zapoznać się z obydwoma modułami, gdyż oba mają opcje wyboru miasta w ustawieniach modułu.

Jdwind
05-08-2010, 22:03
Nie wiem, czy to nie pobiera czasem pogody z Onetu, zresztą autor pisze:

Skrypt pp2xml jest jedynie narzędziem przy pomocy którego można pobrać dane ze stron serwisów pogodowych, to w jaki sposób te dane zostaną wykorzystane lub czy wogóle mogą zostać wykorzystane na waszych serwisach należy zapytać się odpowiednie osoby z tych serwisów pogodowych. a Onet nie pozwala wykorzystywać swojej pogody na stronach, przynajmniej do niedawna nie pozwalał...

PeFik
06-08-2010, 10:54
a więc problem rozwiązany, nie chcesz dostać po łapach, nie korzystaj.