PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana hasła przez użytkownika



grobowy
05-08-2010, 23:11
Witam,

mam głupie pytanie,

czy uzytkownik backendowy (Manager) może zmienić ustawione mu hasło?
widzę , że ta opcja (cały User Manager) jest dopiero od Admina, co jest wg mnie głupie. Czy wyłączyłem jakiś moduł odpowiadajacy za wyświetlanie właściwosci konta usera?

ekumi
06-08-2010, 08:15
Po zalogowaniu się od strony frontowej powinieneś standardowo mieć dostęp do menu użytkownika z opcją podglądu swojego profilu. Tam istnieje możliwość zmiany hasła. To uprawnienie ma każdy użytkownik posiadający aktywne konto. Tak będzie, o ile nie wyyłączyłeś modułu menu użytkownika lub jego elementu, o którym pisałem.

grobowy
06-08-2010, 12:19
Faktycznie po włączeniu menu usera na stronie da się zmienić to hasło, niemniej jest to dla mnie bez sensu z kilku powodów:
po 1- aby user zmienił to hasło musi być zalogowany do frontendu, a większość swoich akcji i tak robi na backendzie
po 2 - muszę dodać na stronę logowanie, co jest bez sensu jeśli zakładam póki co , że logować maja się tylko admini/edytorzy
innymi słowy w żaden sposób nie rozwiązuje to mojego problemu, że zalogowany manager nie może zmienić swojego hasła będąc w panelu administracyjnym

cóż, chyba muszę nadać prawa administratorów...

ekumi
06-08-2010, 13:12
Aby zrealizowac swoje zamiary w kontekście panelu administracyjnego - masz w 100% rację. Proponuję jednak rozważyć powszechne nadanie uprawnień administracyjnych, ponieważ tak obdarowani użytkownicy, oprócz korzyści w postaci możliwości zmiany hasła, zyskają też duże możliwości zamieszania w Twoim serwisie.

grobowy
06-08-2010, 13:55
jasne tak zrobię, niemniej wolałem wyjaśnić sobie kwestię tego managera.

wg mnie to niedopatrzenie, powinien mieć taki user dostęp do menu userów z opcja zmiany swoich osobistych ustawień (może nie wszystkich)

dzięki za pomoc