PDA

Zobacz pełną wersję : Wyświetlanie artykułu w dwóch kategoriach



parasite
06-08-2010, 10:04
Witam,

mam pytanie dotyczące wyświetlania artykułów. Z tego co wyczytałem to Joomla nie ma możliwości prezentacji tego typu treści bez konkretnych rozszerzeń. Chcę doprowadzić do sytuacji, w której mam 2 główne zakładki w których wyświetlane są newsy tematycznie dla każdej oraz jedną główną zakładkę, w której prezentowane są treści z tamtych dwóch.

Mam już zorganizowane zakładki, kategorie, sekcje itp. Teraz chcę wyrzucić te newsy z kategorii tematycznych na kategorię ogólną...

JEDNAK

bez kopiowania artykułów. Chcę by były pisane jednorazowo i na tym się to kończyło.
Znalazłem jakieś rozwiązanie na stronie:

LINK (http://milkdev.com/index.php?option=com_multicategories&view=article&id=1%3Amulticategories-component-for-joomla15&catid=5%3Ajoomla15-components&Itemid=3&lang=en&limitstart=4)

Proszę tylko o ocenę czy to będzie działać tak jak potrzebuję, niestety nie dość dokładnie znam angielski. Może istnieje też jakieś inne rozszerzenie, które umożliwi mi publikowanie artykułów w dwóch kategoriach ?

Pozdrawiam serdecznie.

a_m
06-08-2010, 10:13
Chcę doprowadzić do sytuacji, w której mam 2 główne zakładki w których wyświetlane są newsy tematycznie dla każdej oraz jedną główną zakładkę, w której prezentowane są treści z tamtych dwóch. jeśli dobrze zrozumiałem - masz kat. nadrzędną (sekcja) i dwie subkategorie i chcesz żeby w tej nadrzędnej prezentowały się treści z tych sub?

do tego niepotrzebny dodatek po prostu - sekcja i dwie kategorie, w menu tworzysz przegląd lub listę art. tej sekcji i masz prezentacje artykułów z dwóch kategorii;

parasite
06-08-2010, 10:23
Dziękuję a_m za odpowiedź,

jednak u mnie istnieją 3 sekcje dla artykułów: sekcja 'frontpage', sekcja 'frontpage2' oraz sekcja 'frontpage3'. Teraz istnieją 3 kategorie, nazwijmy je 'kategoria_frontpage', 'kategoria_frontpage2', 'kategoria_frontpage3', które to są przypisane do sekcji w tejże kolejności. W każdej kategorii znajdują się artykuły - jednak o różnej treści (w zależności od kategorii).

Chcę teraz mieć możliwość przypisania artykułów z 'kategoria_frontpage2', 'kategoria_frontpage3' TAKŻE do 'kategoria_frontpage'. Wtedy na stronie która wyświetla mi artykuły z kategoria_frontpage, pokażą się artykułu z dwóch pozostałych.
Czy może coś źle ustawiłem i da się to zrobić zupełnie inaczej ? Zależy mi na tym żeby to były NEWSY we wszystkich 3 zakładkach, z tym że w dwóch pozostałych osobne dla nich samych, A W PIERWSZEJ razem z dwóch pozostałych.

--
Zwróć proszę uwagę na wzmianke o tym, że w każdej kategorii znajdują się artykuły, więc nie mogę tego zrobić "edytując" pierwszą kategorię, muszę mieć możliwość "wysunięcia do niej" artykułów z dwóch pozostałych kategorii.

KejeN
06-08-2010, 10:44
Witam,
Możesz użyć alpha content (http://alphaplug.com/index.php/products/alphacontent.html) który umożliwia wyświetlanie przeglądu artykułów z kilku kategorii/sekcji (poprzez podanie ich ID) czego brak w 'czystej' Joomla.

a_m
06-08-2010, 10:44
----------------------------------

@KejeN lepiej Ci doradził

parasite
06-08-2010, 10:51
a_m: w 100% masz rację, czyli rozumiem, że powinienem utworzyć jedną sekcję, a w niej 3 kategorie tematyczne (na tym mi zależy, a nie jest istotne to jak to będzie zrobione) i wtedy zastosować wspomniane w pierwszym poście rozszerzenie, a nie tak jak mam to skonfigurowane do tej pory. W ten sposób da się to zrobić.

KejeN
06-08-2010, 10:56
Jeśli będziesz miał tylko jedną sekcję a w niej ileś tam kategorii to nie potrzebujesz dodatkowych rozszerzeń - tworzysz wtedy pozycję menu przegląd artykułów w sekcji a drugie menu z przeglądem artykułów w kategorii (dla każdej kategorii osobna pozycja menu).

parasite
06-08-2010, 11:38
Więc można to zrobić tak jak mówi a_m oraz przez alpha content.
Natomiast najprostszym sposobem jest to o czym napisał KejeN na końcu.
Niby takie logiczne, wręcz proste, a jednak nie wpadłem na to.

Dziękuje za pomoc!