PDA

Zobacz pełną wersję : Aktualizacja 1.5.20 do 1.6?



chloe
06-08-2010, 10:55
Witam, mam pytanie, ponieważ planuję postawić nowy serwis na Joomla, ale ponieważ wiem, że trwają prace nad Joomla 1.6 - pytanie brzmi...

Czy warto się wstrzymać aż do stabilnej wersji Joomla 1.6, czy też nie będzie problemu z aktualizacją z Joomla 1.5.20 do 1.6? (czy będzie dostępna łatka aktualizacyjna czy też jest za dużo zmian w nowej wersji, by łatwo migrować?).

Z góry dzięki za odpowiedź.

moje
06-08-2010, 17:00
Nie dawniej jak wczoraj pisano na forum, że to będzie aktualizacja, a nie migracja - więc raczej łatwo.

alex51
06-08-2010, 17:04
Możesz wskazać, gdzie to było? Byłoby to zbyt piękne, by było prawdziwe żeby obyło się bez migracji. Czytałem jedynie o migracji z J!1.5 na J!1.6 - tutaj (http://www.studioalfa.pl/blog/joomla-1.6/migracja-z-joomla-1.5-do-joomla-1.6-pierwsze-zajawki.html).

PeFik
06-08-2010, 23:29
są już pierwsze migratory, na ogół robią je ci sami ludzie co robili dla joomla 1.0.x do 1.5 , nie testowałem ale widziałem że są już do pobrania. Oczywiście dotyczą one tylko treści : artykuły, menu etc. a nie treści z komponentów dodatkowych

moje
06-08-2010, 23:43
Jak dobrze pamiętam, to stuido alfa, oferowała już jakiś czas temu strony na najnowszej Joomla 1.6- wtedy jeszcze w wersji alfa.

Czy ktoś ma informacje z samego źródła, że to będzie migracja?
To, że ktoś sobie napisał migrator nie oznacza, że będzie on finalnie potrzebny.

Jac
14-09-2010, 19:28
Jak dobrze pamiętam, to stuido alfa, oferowała już jakiś czas temu strony na najnowszej Joomla 1.6 - wtedy jeszcze w wersji alfa.

To jakieś szaleństwo oferować wdrożenia oprogramowania, które jest jeszcze we wczesnej fazie rozwoju.
moje, jesteś pewien, że studio alfa oferuje takie wdrożenia?
Wydaje mi się, że chodziło o inną firmę, na GoldenLine był wątek ;-)

moje
14-09-2010, 21:06
Oferowało ale po niewielkiej dyskusji przestało oferować - pamiętam ich stronę www.

Jac
14-09-2010, 21:13
Oferowało ale po niewielkiej dyskusji przestało oferować - pamiętam ich stronę www.
Kiedyś ta pewność może Cię zgubić :D
Celowo podsyciłem temat wdrożeń Joomla 1.6.
Jesteś w błędzie. To była inna firma, nazwy nie wymienię. Sam założyłem o tym wątek na GL.
Natomiast StudioAlfa to jeden człowiek, który wierz mi, nigdy nie oferował wdrożeń Joomla 1.6.

zwiastun
14-09-2010, 21:47
Dzięki Jac za sprostowanie. Przepraszam StudioAlfa za pomówienie (nieswoje).
@Moje, proszę - nie po raz pierwszy - o rozwagę.
Nie mam też zamiaru sprzeczać się o aktualizację/migrację: w Joomla 1.6 będzie m.in. modyfikacja bazy danych, zatem zakres "przenosin" będzie co nieco większy, niż aktualizacja.
@chloe - może nie jak na Godota, ale czekanie na stabilne wydanie Joomla 1.6 może trochę potrwać. I nie bardzo wiadomo, ile - raczej nie miesiąc, może i pięć... lub więcej.

kurtz
14-09-2010, 21:53
To była inna firma, nazwy nie wymienię. Sam założyłem o tym wątek na GL.

@Jac, możesz podać linka do wątku GL, o którym mowa oraz nazwę firmy. na priv ?

Jac
14-09-2010, 22:14
Zwiastunie, nie ma za co przepraszać. Każdemu z nas zdarzają się czasem różne pomyłki.

Właśnie próbowałem odszukać ten wątek na GL, ale hmm, wygląda na usunięty. Może Paweł Frankowski będzie pamiętał, w końcu adminuje na joomlowej grupie GL.

icek_klezmer, firma, która proponowała wdrożenia Joomla 1.6 alpha, mieści się w Szczecinie. Adres WWW wysłałem na priv.

kurtz
14-09-2010, 22:25
dzięki @Jac. odwdzięczyłem się inna informacją na priv !

edit

@Jac, masz pełną skrzynkę. odp. tutaj :


obawiam się, ze na chwilę obecną nie ma niczego więcej w tym zakresie.