PDA

Zobacz pełną wersję : Trzy strony Joomla jedna baza



daniel_b11
06-08-2010, 14:43
Witam
Korzystam z hostingi rozszerzonego tp-sy.
Chcę uruchomić trzy strony internetowe (domeny) na jednej bazie danych. Warto dodać, że strony te nie będą posiadały wspólnej treści. Będzie to jeden portal główny i dwie poddomeny z własnymi temolematkami (dosyć ubogie w treść).
Czy da się to uruchomić wmiarę sensownie i na jakie problemy mogę się nadziać w przyszłości?

GOGOKOM
06-08-2010, 15:16
A o innych przedrostkach dla każdej tabeli to kolega nie słyszał. Przy instalacji w jednym z kroków można zmienić przedrostek tabeli. Co do problemów to wszystko zależy od możliwości serwera czy pociągnie "wielką" bazę.

daniel_b11
06-08-2010, 19:06
Jak widać nie słyszałem. Więc czy mógłby mi ktoś opisać rozwiązanie tego problemu nieco szczegółowiej. Byłbym wdzięczny za okazaną pomoc. Bardzo proszę

moje
06-08-2010, 19:37
Przecież @GOGOKOM napisał Ci, że podczas instalacji masz możliwość zmiany przedrostka, więc jej dokonujesz.

GOGOKOM
06-08-2010, 19:43
Ze względu na to iż zamiast poszukać pytasz zwłaszcza że napisałem ci gdzie masz szukać rozwiązania, to aby całkowicie cię zniechęcić do zaglądania na to forum to podpowiem ci tylko tyle że w wyszukiwarkę wpisałem słowa: "jedna baza" i zgadnij czy znalazłem rozwiązanie twojego problemu.
Zapraszam do czytania:
materiały znajdziesz w menu TEGO FORUM (Biblioteka, Pomoc).

daniel_b11
07-08-2010, 15:58
Cóż. Dziękuję za miłe przyjęcie i udzieloną pomoc. Na takim forum to jeszcze nie byłem :hmm: . Jest tu chyba sporo cwaniaków którym w życiu nie wyszło i muszą odreagować. Pozdrawiam

moje
07-08-2010, 16:41
... Jest tu chyba sporo cwaniaków którym w życiu nie wyszło i muszą odreagować. Pozdrawiam
Szkoda, że oceniasz innych po sobie.

Dostałeś konkretną radę, żeby zmienić przyrostek, wszystko o instalacji jest na wiki- czego tutaj nie rozumiesz? Możesz tez poćwiczyć na mov'AMPie - o nim też jest na wiki.
Czyżbyś oczekiwał, że zjawi się wróżka i dotknięciem magicznej różdżki zrobi to za Ciebie?

daniel_b11
07-08-2010, 18:13
Ta ostatnia wypowiedź - nie powiem nawet rzeczowa. Jakby tak ze dwie wskazówki więcej na starcie to i milej by na forum było. Na szczęście są ludzie i fora gdzie potrafią w wypowiedzi wykorzystać kilka czasowników i przekazać rzeczową pomoc. Dzięki jeszcze raz

Bazyl
07-08-2010, 18:24
Kolego, gdybyś choć raz zainstalował J!, a w trakcie uważnie czytał wszystkie komunikaty i treści, wiedziałbyś o co chodzi z przyrostkiem/przedrostkiem bazy danych.
I tyle.

Pomoc została Ci udzielona, a na forum nie musisz zaglądać.

Pozdrawiam

daniel_b11
07-08-2010, 18:27
Temat do zamknięcia bo jeszcze się jakieś obelgi w moją stronę posypią. Nie każdy jest na tym samym poziomie i dla tego pyta mądrzejszych i cwańszych od siebie. Dzięki i pozdrawiam

moje
07-08-2010, 18:29
Rzeczową wypowiedz otrzymałeś w pierwszym poście. Kłania się umiejętność czytania ze zrozumieniem.

EDIT:

Skoro wiesz, że nie jesteś na wysokim poziomi znajomości Joomla, to korzystasz z materiałów na jej temat, czyli czytasz wiki.

Napisałeś, że mogło by być milej i mogło by być, gdyby ludzie nie byli leniwi i zamiast pytać o rzeczy podstawowe, czytali by ze zrozumieniem materiały na wiki.joomla.pl, pomijając już kwestie tego, ze jest mov'AMP, dzięki któremu możesz sobie wszystko testować.

Bazyl
07-08-2010, 18:33
Zgadza się.
Tylko jest jeden szczegół: dostałeś odpowiedź, nie wiesz zbytnio, o co chodzi, więc sam szukasz, a nie obrażasz osoby, które - bezinteresownie - pomagają.
Na wiki i forum jest szukajka...

GOGOKOM
10-08-2010, 20:41
No trochę miałem przerwy ale widzę że kolega @daniel_b11 zamiast szukać, czytać i uczyć się to ocenia moje umiejętności korzystania z ojczystego języka i to czy mi wyszło czy nie - no cóż drogi Danielu nie kończyłem z pewnością tak wyszukanych szkół jak Ty ponieważ ...:D już w mojej podstawówce czytaliśmy teksty ze zrozumieniem, dlatego uznałem dalszą edukację w Twojej szkole za stratę czasu i wybrałem na moje szczęście lepiej. Jeśli chodzi o to czy mi wyszło czy nie to mój serwer obsługuje więcej niż jedną bazę, ale niestety nie jest DARMOWY - więc chyba mi wyszło :D.
W przeciwieństwie do Ciebie gdy ktoś odpowie na moje pytanie, a nie zrozumiem to szukam, próbuje, testuje.

Cóż. Dziękuję za miłe przyjęcie i udzieloną pomoc. Na takim forum to jeszcze nie byłem :hmm: . Jest tu chyba sporo cwaniaków którym w życiu nie wyszło i muszą odreagować. Pozdrawiam No to teraz jestem spełniony, odreagowałem moja frustrację w trakcie pisania tego postu waląc pięściami w klawisze:D.