PDA

Zobacz pełną wersję : Ręczne przeniesienie tylko użytkowników



przemfn
06-08-2010, 15:26
Witam,

próbuję ręcznie przenieść TYLKO użytkowników joomla (nie joomsocial i nie CB) z jednej instalacji do 2giej

Wyexportowałem 3 tablice:
jos_user
jos_core_acl_aro
jos_core_acl_aro_map

usunałem istniejące powyższe z instalacji do której przenosze i zaimportowałem te które chcę. Import zakończony sukcesem.

Jednak nie widzi użytkowników poza administratorem, a mimo to widzi prawie 600 stron użytkowników nieistniejących.

Które tabele powinienem przenieść?
Nie chcę używać komponentów migracyjnych...

isteata
07-08-2010, 23:32
Pozwolę sobie skopiować tekst Jokrisa z jego strony jokris.info:


jos_users
jos_core_acl_aro
jos_core_acl_aro_groups
jos_core_acl_groups_aro_map

Tabela: jos_users - Przechowuje większość danych o użytkowniku, takie jak:
id - Id użytkownika, czyli jego unikatowy numer.
name - nazwa użytkownika, ta realna. Czyli np. Nazwisko i Imię.
username - nick, ksywa, login.
email - wiadomo.
password - zaszyfrowane w md5 hasło logowania użytkownika.
usertype- typ użytkownika, czyli Administrator, registred czyli zwykły użytkownik i.t.d.
block - 0 (zero) oznacza że użytkownik nie jest zablokowany czyli ma konto włączone, 1 (jeden) oznacza, że jego konto zostało zablokowane.
sendEmail - czy ma być powiadamiany mailem. Dotyczy to tylko Administratora i Super Administratora.
gid - globalne ID. Super Administator ma 25, Administrator 24, a zwykli uzytkownicy 18. Reszta, czyli Author itd. mają pozostałe które możesz znaleźć w tabeli "jos_core_acl_aro_groups". Tę tabelę też sprawdź, czy nie została uszkodzona.
registerDate - data dokonania rejestracji.
lastvisitDate - data ostatniej wizyty na stronie jako zalogowany.
activation - czy konto zostało aktywowane mailem, lub nie. Jesli mailem, znajduje sie w tym polu zaszyfrowany klucz aktywacyjny dla uzytkownika.
params - rodzaj przypisanego edytora dla uzytkownika.

Tabela: jos_core_acl_aro - ta tabela przechowuje dane dla grup użytkowników.
aro_id - Id dla mapowania użytkowników. Jest inne niż globalne ID, czy zwykłe ID w tabeli jos_users.
section_value - jest tam wpis - users, czyli że użytkownik należy do sekcji "users".
value - tutaj podane jest ID użytkownika, czyli dla Super Administratora to cyfra 62. Odpowiednik pola id z tabeli jos_users.
name - nazwa użytkownika, czyli może to być Imię i Nazwisko. Odpowiada to polu "name" w tabeli jos_users.
hidden - ukryte konto lub nie. Domyślnie to wartość "0".

Tabela: jos_core_acl_groups_aro_map - przechowuje 3 parametry:
group_id - mamy tutaj cyfrę wskazująca do jakiej grupy należy użytkownik, czyli np. Super Administrator - 25, Administrator - 24, zwykły użytkownik - 18. Odpowiednik pola "gid" w tabeli jos_users.
section_value - nazwa sekcji do jakiej przypisany jest użytkownik. Zazwyczaj nie wykorzystywane pole.
aro_id - tak samo jak w tabeli jos_core_acl_aro, pole z cyfrą reprezentującą aro_id.

Ważne: Ilość rekordów w tabeli jos_core_acl_aro oraz w tabeli jos_core_acl_groups_aro_map w zasadzie powinna zgadzać się z ilością rekordów w tabeli jos_users, ale często tak nie jest. Mogą być tego różne przyczyny. Jakieś błędy przy rejestracji i.t.p.

To tyle. Jak to postudiujesz, to może znajdziesz przyczynę nie pojawiania się użytkowników w Witryna -> Konta Użytkowników. Pozdrawiam. Jokris.

Kilka razy przenosiłem według tego opisu i działało, ale robiłem to na Joomla 1.1x.

przemfn
08-08-2010, 11:04
dziękuję, zadziałało