PDA

Zobacz pełną wersję : Dodatkowy przycisk pod treścią artykułu



sedan
06-08-2010, 18:45
Witam!

Poszukuję rozwiązania dla problemu pt. "dodatkowy przycisk pod treścią artykułu" do Joomla 1.5.20 :)

http://img535.imageshack.us/img535/6762/obrazd.gif

Czy istnieje jakiś prosty sposób żeby dodać własny przycisk, który po kliknięciu na nim wstawi w treść artykułu {tekst}{/tekst}? Chodzi mi dokładnie o coś takiego jak np. przycisk JComments ON, który wstawia w treści {jcomments on}.

Z góry dziękuję za pomoc!

danieladrianka
06-08-2010, 20:03
Napisać dodatek do joomla typu editors-xtd (czyli przycisk ) wstawiający takowy kod
czyli ok 100linijek kodu w 2 plikach ;)

seba.adm
06-08-2010, 20:42
@sedan. Sprawdź dodatek Articles Anywhere (http://extensions.joomla.org/extensions/news-display/content-embed/10799). Być może to rozwiązanie, spełni Twoje oczekiwania.

Robster
07-08-2010, 06:25
Chyba nie o to @sedan'owi chodzi. Przy pomocy Articles Anywhere nie dodasz do edytora funkcjonującego buttona.

seba.adm
07-08-2010, 08:01
Po zainstalowaniu i opublikowaniu dodatku pojawia się dodatkowy przycisk - Insert Article.
2843

sedan
07-08-2010, 09:00
Panowie mi naprawdę chodzi o najprostsze rozwiązanie, które spowoduje dodanie buttona pod Edytorem i po jego kliknięciu wstawi do niego kawałek tekstu np. {tekst}{/tekst}.

Insert Article - nie jest dla mnie rozwiązaniem :(

a_m
07-08-2010, 09:25
{tekst}{/tekst} czy inne znaczniki, co ma być pomiędzy? i co to ma robić?

Robster
07-08-2010, 09:39
Panowie mi naprawdę chodzi o najprostsze rozwiązanie, które spowoduje dodanie buttona pod Edytorem i po jego kliknięciu wstawi do niego kawałek tekstu np. {tekst}{/tekst}.

Insert Article - nie jest dla mnie rozwiązaniem :(

Tylko my nie za bardzo wiemy co ten Twój tekst ma robić. Jeśli ma to być tylko zwykły niefunkcjonalny tekst, to możesz skorzystać z rozwiązania podanego przez @seba.adm i stworzyć własny moduł z kawałkiem tekstu. Jeśli natomiast ten "kawałek tekstu" ma być funkcjonalny i wykonywać jakieś konkretne działanie, to będziesz musiał skorzystać z rozwiązania zaproponowanego przez @danieladrianka.
Nie słyszałem o dodatku udostępniającym jakiś dodatkowy przycisk w edytorze (co nie znaczy, że takowego nie ma).

sedan
07-08-2010, 10:54
Tylko my nie za bardzo wiemy co ten Twój tekst ma robić. Jeśli ma to być tylko zwykły niefunkcjonalny tekst, to możesz skorzystać z rozwiązania podanego przez @seba.adm i stworzyć własny moduł z kawałkiem tekstu. Jeśli natomiast ten "kawałek tekstu" ma być funkcjonalny i wykonywać jakieś konkretne działanie, to będziesz musiał skorzystać z rozwiązania zaproponowanego przez @danieladrianka.
Nie słyszałem o dodatku udostępniającym jakiś dodatkowy przycisk w edytorze (co nie znaczy, że takowego nie ma).

Ten "kawałek tekstu" ma się tylko wstawić. Pokrótce opiszę po co...
Autor artykułu poza np. relacją z meczu ma wstawić w wiadomości wypowiedzi pomeczowe w postaci audio.
I teraz z kilkoma z nich mam problem (nic tylko lenistwo :P).
Nie każdy jest w stanie opanować zasadę dodawania wrzuconego przez siebie pliku .mp3 i ja chcąc im to ułatwić chciałbym dodać wspomniany przycisk, który po jego naciśnięciu wstawi do Edytora tekst {audio}nazwa_pliku.mp3{/audio}.
Wtedy pan redaktor sam sobie poda nazwę swojego pliku i WSZYSTKO GRA :)


Napisać dodatek do joomla typu editors-xtd (czyli przycisk ) wstawiający takowy kod
czyli ok 100linijek kodu w 2 plikach ;)
Możesz dokładnie opisać sposób podany przez siebie?

a_m
07-08-2010, 11:09
przerób sobie to (http://extensions.joomla.org/extensions/edition/editor-buttons/8169)

w linii 60 insertgallerys.php

zamiast jInsertEditorText('{gallery}FOLDERNAME{/gallery}', editor);

wstaw jInsertEditorText('{text}sciezka_do_pliku{/text}', editor);

gdzie zmienić nazwę buttona z gallery na moja_nazwa znajdziesz chyba

sedan
07-08-2010, 12:49
Dzięki za Wasze podpowiedzi. Użyłem (czyt. przerobiłem) tego plugin'a http://extensions.joomla.org/extensions/edition/editor-buttons/7024.

Robster
07-08-2010, 13:26
Czyli nie miał się tylko wstawiać :) W sumie przydatny temat, trzeba sobie subskrybować ^^

sedan
07-08-2010, 15:13
Czyli nie miał się tylko wstawiać :) W sumie przydatny temat, trzeba sobie subskrybować ^^

Początkowo tekst miał się tylko wstawiać i na tym koniec... ale ten dodatek dał mi do myślenia, zacząłem kombinować...

2844

1. Po kliknięciu na przycisk Wstaw AUDIO wyskakuje okienko z polem <textera></textera>, w które wpisuję się nazwę pliku.mp3 i naciska Wstaw.
Efekt: W polu dodawania artykułu wstawia mi się {audio}nazwa_pliku.mp3{/audio}, czyli to o co mi chodziło.

2. Zacząłem kombinować by pod polem <textera></textera> pojawiła się jeszcze lista plików .mp3 w postaci linków z katalogu /audio/ co się udało :)

3. I teraz po kliknięciu na link pliku uzupełnia się jego nazwą pole <textera></textera> daje na Wstaw i mam to co chciałem z bajerami :)

RAZ JESZCZE DZIĘKI ZA PODPOWIEDZI :)

danieladrianka
07-08-2010, 17:55
to teraz proponowałbym udostępnić ten plugin innym użytkownikom ;)
może komuś się jeszcze przyda

pozdrawiam

sedan
08-08-2010, 18:46
to teraz proponowałbym udostępnić ten plugin innym użytkownikom ;)
może komuś się jeszcze przyda

pozdrawiam

Proszę bardzo - oto moja przeróbka.
Może ktoś coś do tego dorobi by łatwiej się konfigurowało... :P a nie grzebanie i zmienianie w zawartości plików.