PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z JCE



TLo
07-08-2010, 15:28
Joomla 1.5.20, do niej edytor JCE 1.5.7.4. Z jakichś nieznanych powodów okno JCE Link wygląda jak na załączonym obrazku, zaś okno dodawania ilustracji - w ogóle wyświetla się puste. Nie muszę dodawać, że nie da się wstawić ani linka, ani obrazka :(
2845
Tak wygląda to pod najnowszym Firefoxem 3.6.8.
Co najdziwniejsze - z innego komputera wszystko wyświetla się prawidłowo i działa, jak należy.
OK! Zatem to nie wina hostingu, Joomla oraz instalacji i konfiguracji JCE... Zatem co jest nie tak z tym konkretnym komputerem (XP PL)? Miał ktoś podobny przypadek? Poradził sobie w jakiś sposób? Wdzięczny będę za każdą rzeczową sugestię

milanm
08-08-2010, 16:18
miałem taki problem z laptopem żony, pomogła aktualizacja sterowników do karty graficznej - może i u Ciebie zadziała :)

TLo
08-08-2010, 16:27
Też mam takie podejrzenie, ale na razie wymiana sterowników nie przyniosła poprawy. Pomysł ze sterownikami przyszedł mi do głowy, kiedy zauważyłem, że zarówno IE, jak i FF oraz Chrome w identyczny sposób na tym notebooku rozjeżdżają okna dialogowe JCE.
Dzięki za odzew :-) Jeszcze poszukam na supporcie HP.

milanm
08-08-2010, 16:29
ja musiałem do ATI w asusie użyć zmodowanych sterowników - fabryczne niestety nie działały :)

TLo
08-08-2010, 18:52
Możliwe, że problem tkwi w sterownikach ATI (akurat w moim notebooku również mam ATI Radeon X1350). Ale problem rozwiązałem jeszcze inaczej.
Otóż zauważyłem, że po update antywirusa Kaspesky'ego, do najnowszej wersji 2011, różne fragmenty Windows zaczęły wariować.
Z niewyświetlającymi się oknami JCE poradziłem sobie w ten sposób, że w Kaspersky Internet Security dodałem swoją joomlową domenę do białej listy adresów w module Blokowania banerów. I JCE ożył... Co za ulga!
To samo osiągnąłbym pewnie także wyłączają w ogóle moduł Blokowania banerów. Ale to mało eleganckie...
Może mój przypadek komuś się przyda i zaoszczędzi czasu. Dzięki @milanm :-)

chewinggumm
09-08-2010, 14:43
Mozliwe, ze Kasperski (cud program ;];];];]) blokuje wszystko co sie da na niepewnych wg niego stronach, pewnie blokowal CSS albo cos innego. Bo raczej czcionke w systemie miales. Mialem podobny problem.