PDA

Zobacz pełną wersję : J nie wykonuje kodu css



andre123
07-08-2010, 20:51
Witam,
mam pytanie odnosnie Joomli i jej szablonu ja_Purity_2

mianowicie w opisie tego szablonu podane sa przyklady kodu css, ktore sa zaimplementowane w szablonie.

jednak np. przyklad przez nich podany do tworzenia bloku numerycznego nie dziala:

<p class="blocknumber-1"><span class="bignumber">01.</span>Your content goes here!</p>

inne przyklady z nizej wymienionej strony dzialaja, a czemu ten powyzszy nie działa?
jak pomozecie bede wdzieczny bo nie moge rozkminic tego.


opis na stronie: http://templates.joomlart.com/ja_purity_ii/index.php?option=com_content&view=article&id=46&Itemid=53

a_m
07-08-2010, 21:00
a plugin ja_typo (http://www.joomlart.com/forums/downloads.php?do=file&id=1318) zainstalowany i aktywny?

andre123
07-08-2010, 21:30
tak zainstalowany i aktywny.

kolejna rzecz jaka zauwazylem to kiedy chce zrobic blok nazwany tutaj Bubles w wersji z zaokraglonymi naroznikami to kiedy wstawiam sa okragle. natomiast kiedy potem edytuje ten artykul by cokolwiek zmienic to po zapisaniu robi sie ten blok Bubles w normalnych naroznikach (bez zaokraglen).

jak uniknac takiej sytuacji?

kod wyglada tak:

<div class="bubble bubble-hl1 clearfix">
<div class="box-ct">
<div class="box tl">&nbsp;</div> <div class="box tr">&nbsp;</div> <div class="box bl">&nbsp;</div> <div class="box br">&nbsp;</div>
Buble's content goes here!
</div>
<span class="arrow">&nbsp;</span> <span class="author">Put author name here</span>
</div>

a po edycji tego artykulu ten kod bloku bubles zmienia sie w:

<div class="bubble bubble-hl2 clearfix">
<div class="box-ct">
Bubble's content goese here!
</div>
<span class="arrow">&nbsp;</span>
<span class="author">Put author name here</span>
</div>

czyli usuwa kod opowiedzialny za zaokraglenie naroznikow.

dziekuje z gory za pomoc, a odp byc moze przyda sie tez innym Uzytkownikom

a_m
07-08-2010, 21:58
sprawdź czy nie jest to sprawka ustawień edytora(czyszcenie kodu) lub/i opcji filtrowania artykułów (html)

andre123
07-08-2010, 22:35
dziekuje Ci bardzo, faktycznie problem rozwiazal sie gdy opcję "czyść podczas zapisu" ustawilem na 'Nigdy' (wczesniej byla na 'Zawsze')

jakby ktos szukal tego to:
panel -> Rozszerzenia -> Dodatki -> klikamy na 'Editor TinyMCE' -> z menu po prawej stronie opcje czyść podczas zapisu ustawic na Nigdy