PDA

Zobacz pełną wersję : META - OPIS - problem



fotografix
07-08-2010, 22:33
Joomla nie czyta meta danych z konfiguracji ogólnej albo tych dopisanych w artykułach, tylko umieszcza treść z samych artykułów. Natomiast ten problem nie występuje podczas wyświetlania wpisów z komponentu SOBI2, tam wszystko jest ok' i opisy są wyświetlane prawidłowo, czyli te dopisane do wpisów.
Problem występuje tylko przy wyświetlaniu strony głównej serwisu lub jakichkolwiek artykułów.

Może spotkaliście się z podobną sytuacją, będę wdzięczny za podpowiedzi ja sobie z tym poradzić.

adres strony www.zanocuj.eu (http://www.zanocuj.eu)

moje
07-08-2010, 22:37
1. Czyta i to poprawnie.
2. Ty w niepoprawny sposób dodałeś te meta dane z ustawieniach.

fotografix
07-08-2010, 22:45
Chyba jednak nie czyta - zobacz w Regulaminie, tam jest w meta opis wyświetlana traść regulaminu.
A co ja źle dodałem - w konfiguracji serwisu dodany jest meta opis, a w kodzie źródłowym go nie ma.

---------- Post dodany o 22:45 ---------- Poprzedni post był o 22:41 ----------

W pliku 'configuration.php' są meta dane które dodałem w konfiguracji ogólnej serwisu - a w kodzie źródłowym treść artykułów.

moje
07-08-2010, 22:47
Ja widzę wszystkie opisy w podglądach strony.

Nie wiem czemu pojawiają się tam dodatkowe znaki cudzysłowu.

fotografix
07-08-2010, 22:55
Nie widzisz opisów tylko początkowe części artykułów, opis dodany w konfiguracji serwisu jest taki
'Ogólnopolska Baza Noclegowa - poszukaj dla siebie noclegu na terenie całej Polski. Baza zawiera obiekty noclegowe na terenie Polski, podzielone na poszczególne województwa i kategorie.'
a widzisz
'Nasz serwis ma na celu jak najszerszą promocję w Internecie obiektów noclegowych położonych na terenie Polski. Zapraszamy wszystkich właścicieli obiektów noclegowych do dodawania swoich ofert do naszej bazy. To dobre miejsce na Twoją reklamę.'

To jest treść informacji ze str. głównej serwisu, w poszczególnych artykułach jest tak samo....

Hansolo
08-08-2010, 19:51
Tez mam problem taki,

moje
08-08-2010, 20:05
W googlu pojawią się z czasem, jak przyjdzie bot i zindeksuje stronę, oraz googlie wyczyści cache, to będzie nowym dostępny przy wyszukiwani.

Hansolo
09-08-2010, 13:43
sorry

moje
09-08-2010, 15:12
Ja widzę w źródle meta dane. Nie wiem co TY robisz, że ich nie widzisz.

Hansolo
09-08-2010, 15:31
sory to post fotografixa

fotografix
09-08-2010, 16:34
Coś tu się komuś chyba cały czas myli ..
Hansolo - podłączył się do mojego postu i teraz twa tu dyskusja na temat jego strony, pomimo że nawet nie podał adresu tej strony - u niego występuje całkiem inny problem to może by tak stworzyć nowy post, bo ja niem mam szansy na otrzymanie odpowiedzi na swoje pytanie.

moje
09-08-2010, 16:49
Ja odpowiadam, to widzą na stronie z linka podanego w tym temacie -> zanocuj

Hansolo
09-08-2010, 16:52
fotografix masz racje wielkie sorry
kontynuuj

fotografix
09-08-2010, 17:27
moje - odpowiadasz na pytania Hansolo, ale na podstawie mojej strony - u mnie meta opis się wyświetla w kodzie źródłowym, ale nie ten podany w konfiguracji globalnej, tylko jest pobierana treść artykułów.
A ja chciałbym żeby wyświetlał się ten z konfiguracji globalnej - zaktualizowałem serwis do wersji 1.5.20, ale to nic nie dało - nadal pobierana jest treść zawarta w artykule.

na wszelki wypadek podaje jeszcze raz adres strony www.zanocuj.eu (http://www.zanocuj.eu)

moje
09-08-2010, 21:53
Cache wyczyściłeś- na serwerze i w przeglądarce?

fotografix
09-08-2010, 22:29
Czyściłem i to wielokrotnie - ten problem pojawił się już dawno temu po aktualizacji z wersji 1.5.9 do 1.5.15 - teraz zaktualizowałem do wersji 1.5.20 - jednak to nie pomogło :zagubiony:
Postawiłem już na Joomla wiele stron, ale z takim problemem jeszcze się nie spotkałem.

moje
09-08-2010, 22:43
Pamiętaj, że Joomla pozwala na dodawanie tagów oraz tytułów do meta danych, różnie to może działaś z różnymi rozszerzeniami. Kombinuj z tymi ustawieniami w Joomla i w rozszerzeniach.

fotografix
09-08-2010, 22:57
Pamiętam - ale jedynym komponentem jest SOBI2 i przed aktualizacją do wersji 1.5.15 wszystko było OK', meta opis był wyświetlany prawidłowo i na str. głównej i w artykułach.

moje
09-08-2010, 23:16
A SOBI2 jest najnowsze?

fotografix
09-08-2010, 23:27
mam zainstalowaną wersję RC 2.9.2.3 a najnowsza jest RC 2.9.2.4 - jednak zakres zmian jest niewielki i nie w nim tkwi problem bo opisy meta w SOBI2 wyświetlają się prawidłowo - problem dotyczy tylko artykułów, nawet jak odpalę wyszukiwarkę standardową Joomla to wszystko jest OK' i opis meta jest z konfiguracji globalnej ....

moje
09-08-2010, 23:31
RC nie jest wersją stabilną, sprawdzałeś to na najnowszej wersji stabilnej?

fotografix
09-08-2010, 23:35
Chyba nie korzystałeś nigdy z SOBI2, oni wszystkie wersje mają nazwane RC...., korzystam z tego komponentu dobrych kilka lat i nie spotkałem wersji która byłaby nazwana inaczej ... do kwietnia 2010 była wersja RC 2.9.2.3 a od 16.04.2010 RC 2.9.2.4

moje
09-08-2010, 23:50
Nie wszystkie.

Nie po to pisałem o ustawieniach w Joomla, żebyś nie próbował różnych kombinacji ustawień - tych z Joomla i SOBI2.

fotografix
10-08-2010, 00:06
Na oficjalnej stronie SOBI2 nigdy nie było [ i nie ma - nawet w archiwum ] jakiejkolwiek wersji która była by nazwana inaczej jak RC.... - sprawdzałem nawet teraz - a w ustawieniach to co można kombinować
- w SOBI można włączyć meta tagi lub wyłączyć - sprawdziłem oba sposoby
- w konfiguracji Joomla opis jest wprowadzony i powinien się wyświetlać
- w artykułach opisy są wprowadzone i powinny się wyświetlać
nie widziałem nigdzie w Joomla możliwości włączania lub wyłączania meta tagów, jeżeli jest taka możliwość to napisz gdzie - lub napisz o jakie kombinacje chodzi bo nie mam pojęcia ...

moje
10-08-2010, 00:22
Pojawianie się tytułów w meta danych ustawiasz w konfiguracji, tagi dodajesz indywidualnie w artykule, SOBI2 ma swoje ustawienia. Musisz sprawdzić jaka kombinacja włączonych/wyłączonych ustawień działa poprawnie, a nie każde samo z osobna.

Zrób aktualizacje SOBI2, wyłącz wszystko co w swoim działaniu może oddziaływać na metatagi, zgłoś to autorom SOBI2, być może jest jakiś nowy bug, który wyszedł dopiero przy aktualizacji Joomla.

fotografix
10-08-2010, 20:43
Nie bardzo wiem o jakich kombinacjach piszesz - może trochę jaśniej
- w konfiguracji globalnej serwisu mam dodane meta opis i słowa kluczowe - słowa kluczowe wyświetlają się prawidłowo, opis strony nie
- mam ustawione tytuły w meta danych i działają prawidłowo - zresztą jak je wyłączę [ bo i to wcześniej robiłem ] to nic nie zmienia, bo i z jakiej racji miałoby zmienić, jak chodzi o opis meta a nie o tytuły w artykułach
- w SOBI2 mam włączone meta tagi i działają prawidłowo - a już wcześniej pisałem że próbowałem je wyłączać i to nic nie zmienia.
Zresztą jak jest opcja wyboru - to powinna działać w każdym położeniu a nie jak się trafi z innymi ustawieniami - chyba że znasz jeszcze jakieś inne ustawienia bo te o których piszesz przetestowałem na wszystkie sposoby i żadna zmiany nie pomagają.

Jeżeli chodzi o wersję SOBI2, to nie widzę powodów do aktualizacji, kilka dni temu postawiłem na serwerze lokalnym [ na próbę ] Joomlę 1.5.20 i zainstalowałem do niej SOBI2 z tej samej paczki co w omawianej tu stronie. Wszystko jest w całkowitym porządku, meta tagi działają tak jak je ustawie, bez względu ma jaką kombinację się zdecyduję ....

asrob
05-10-2010, 22:40
Temat leciwy ale właśnie miałem ten sam problem, patrząc na Twoją stronę widzę, że jakoś też sobie poradziłeś. Może ktoś jeszcze będzie potrzebował podpowiedzi:
W konfiguracji sobi2 w edytorze rejestru w sekcji [general] klucz meta_keys_append trzeba ustawić na 1
Inaczej meta tagi z sobi2 zastępują te główne z joomli i np jako keywords wyświetlany będzie Component Name

fotografix
05-10-2010, 22:58
Chyba jednak miałeś inny problem.
Temat nie dotyczy meta tagów w komponencie SOBI2 - tam wszystko jest OK' - wyświetlają się te które są dodawane razem z wpisami.

Problem jest taki że Joomla nie wyświetla 'opisu meta' z konfiguracji serwisu lub 'opisu meta' dodanego do artykułów, tylko pobiera początkową treść każdego artykułu i umieszcza jako 'meta opis' ...

Słowa kluczowe są wyświetlane prawidłowo i w komponencie SOBI i w artykułach ...