PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zainstalować Uddeim i ckeditor



Marfish
08-08-2010, 12:06
Witam
Swoją przygodę z joomla rozpocząłem kilka tygodni temu. Muszę przyznać, że jestem coraz bardziej zrozpaczony i zrezygnowany. Nic nie chce mi się zainstalować. Teraz chciałbym uruchomić system poczty wewnętrznej. Wybrałem do tego Uddeim bo wydaje się być dobry. Niestety podobnie jak ckeditor, uddeim nie chce się zainstalować? Dlaczego tak się dzieje?
Mam zainstalowany K2, o którym dopiero szukam informacji, czy potrzebny mi uddeim?
Proszę podpowiedzcie mi jak zainstalować uddeim i ckeditor.
Na forum nie znalazłem żadnych wskazówek na ten temat. Co wskazuje na to, że tylko ja jestem ciemny jak tabaka w rogu.

seba.adm
08-08-2010, 12:25
Witam

Uddeim instalujesz tak jak każdy inny komponent. Pobraną paczkę należy najpierw rozpakować, i po kolei instalujesz to czego potrzebujesz (komponent, moduł, dodatki). Ciężko jest określić, gdzie leży błąd, w sytuacji gdy nie podałeś nawet informacji jaki komunikat pojawił się przy próbie instalacji. Sprawdź też uprawnienia do katalogów.

Marfish
08-08-2010, 12:47
Myślałem, że to się zainstaluje w całości. Czego w takim razie potrzebuję aby działała u mnie poczta wewnętrzna?
Zaraz sprawdzę czy zrozumiałem dobrze Twoją podpowiedź :)

---------- Post dodany o 09:47 ---------- Poprzedni post był o 09:33 ----------

Poszło! Podpowiedź "po kolei" była tu decydująca.
Niestety poczta mi nadal nie działa.

seba.adm
08-08-2010, 13:00
...Niestety poczta mi nadal nie działa.
Pojęcie bardzo ogólne. Zajrzyj do ustawień komponentu. Napisz co chcesz uzyskać. Jeżeli np. na stronie głównej ma być cały moduł poczty należy, go opublikować w odpowiedniej pozycji. Jeżeli ma to być pozycja w menu, w projektancie pozycji menu, należy utworzyć odnośnik (Menu -> mainmenu -> utwórz -> uddeim)

Marfish
08-08-2010, 13:23
Skomplikowane to wszystko. Chciałbym aby można było wysyłać pocztę do użytkowników forum ( mam kunene, oczywiście). Spróbuję dodać do menu.

---------- Post dodany o 10:19 ---------- Poprzedni post był o 10:11 ----------

Ręce i nogi się uginają. Nie mogę takiego odnośnika utworzyć ale mniejsza o to.
Jedyny ślad moich instalacji Uddeim znalazłem w Extensions>Plugin manager. Jest tam zainstalowany dodatek uddeIM Searchbot. Czy to jest wszystko co powinienem mieć aby ta poczta dzialała?

---------- Post dodany o 10:23 ---------- Poprzedni post był o 10:19 ----------

Czy powinienem to w jakiś sposób uruchomić?, opublikować?, włączyc?

seba.adm
08-08-2010, 13:28
Do działania uddeim wystarczy mieć poprawnie zainstalowany komponent. Jeżeli chodzi o forum Kunena, to w ustawieniach (Komponent -> Kunena Forum -> Kunena - Wszystkie ustawienia) znajdź zakładkę Integracja - > Prywatne wiadomości i tam wybierz z rozwijanej listy uddeim.

Marfish
08-08-2010, 13:32
Znalazłem też moduły Uddeim, które nie są u mnie zgodne z Joomla - Mam 1.5.20 . Skąd pobrać uddeim, który będzie zgodny z moją Joomlą?
Tak na marginesie dzięki za podpowiedzi, dużo dzięki temu się nauczyłem, co przyśpieszy moją pracę :)

---------- Post dodany o 10:32 ---------- Poprzedni post był o 10:30 ----------

W forum kunena znalazłem już tą zakładkę i ustawiłem. Myślę , że problem bierze się z niezgodności. Muszę poszukać uddeim , który będzie u mnie działał po prostu. Skąd najlepiej go pobrać?

seba.adm
08-08-2010, 13:34
uddeIM 2.1 (http://extensions.joomla.org/extensions/communication/pms/3206?qh=YToxOntpOjA7czo2OiJ1ZGRlaW0iO30%3D) - Tutaj masz aktualne wydanie. Mam nadzieję że komponent instalowałeś z tej paczki. Jeżeli nie, proponuję odinstalować całość, i zainstalować to co potrzebujesz jeszcze raz.

Marfish
08-08-2010, 14:54
Dzięki.Odinstaluję wszystko i wgram odpowiednie.
Mam jeszcze techniczne pytanie. Jeśli uda mi się tą pocztę uruchomić, to forum będę miał praktycznie gotowe. Chciałbym już zaprosić na nie userów i rozpocząć dyskusję. Chcę jednak zorganizować społeczność na bazie K2. Czy "Wpuszczenie" userów na forum nie będzie przedwczesne?

---------- Post dodany o 11:54 ---------- Poprzedni post był o 10:39 ----------

Seba.adm - Bardzo Ci dziękuję za pomoc. Poczta już działa z czego się bardzo cieszę a przy okazji czegoś się nauczyłem. Potrzebuję jednak spolszczenia.
Chciałbym też uruchomić coś w rodzaju szybkiego listu czyli żeby pod wizytówką usera był formularz listowy.
Poza tym nie wyświetla się u mnie nigdzie lista użytkowników a sama poczta choć działa, to jednak nie chce się nigdzie przesunąć.
Teraz już chyba czas na K2 w takim razie...

seba.adm
08-08-2010, 15:08
Spolszczenie jest w pakiecie, w katalogu languages/language.utf8. Za pomocą FTP wystarczy wrzucić do odpowiedniego katalogu (administrator/components/com_uddeim/language.utf8)

Marfish
08-08-2010, 15:38
Wrzuciłem już na serwer spolszczenia ale jakże by inaczej - nie działa mi :)
Poza tym wyświetla mi się niepokojący komunikat : JFTP::login: Unable to login
JFTP::write: Unable to use passive mode

seba.adm
08-08-2010, 15:50
http://forum.joomla.pl/showthread.php?21490-problem-z-prawami-do-katalogu-kt%C3%B3rego-w%C5%82a%C5%9Bcicielem-jest-apache