PDA

Zobacz pełną wersję : Własna miniatura w "buttonie" wlasnego pluginu ale jak?



deser1
08-08-2010, 22:15
Mam problem ponieważ nie bardzo można znaleźć informacje na temat jak dodac minaturke do własnego przycisku stworzonego jako plugin do Joomli, ani w google ani tu na forum wiec zapytuje czy ktoś może wie jak to zrobić? Dodam że plugin z przyciskiem przeznaczony jest do grupy editors-xtd nie posiada napisanego kodu JavaScript ani pliku css i nie bardzo wiem jak dodać taki obrazek - miniaturkę jak mają przyciski np. "Wiecej..." w trybie edycji artykułu do własnego "buttona" w panelu administracyjnym w edytorze artykułów??
Może mi ktoś pomóc? Byłbym wdzięczny i z góry dzięki.

danieladrianka
08-08-2010, 22:44
$css = " .button2-left .NAZWAPRZYCISKU { background: url(../plugins/editors-xtd/katalog/obrazek.png) 100% 0 no-repeat; } ";

$doc->addStyleDeclaration($css);

o to chodzi?

deser1
08-08-2010, 23:18
poczekaj sprawdzę ok bo wydaje mi sie że wiesz o co mi chodzi :D

- A jak zdefiniować to w pliku xml mam namyśli ".nazwaprzycisku"? Czy to jest poprostu plugin="nazwaprzycisku" w pliku xml?
Próbuje się tego nauczyć analizując kody napisane przez innych wiec proszę o wyrozumiałość.


Mniej wiecej o to chodzi tyle że coś nie działa bo obrazka koło tekstu na przycisku nie widać?! Eh niby łatwe a trudne.

danieladrianka
09-08-2010, 05:50
przeanalizuj kod tego dodatku z postu TUTAJ (http://forum.joomla.pl/showthread.php?42676-Dodatkowy-przycisk-pod-tre%C5%9Bci%C4%85-artyku%C5%82u&p=184919&highlight=#post184919)

deser1
09-08-2010, 09:10
THX sprawdzę jak znów coś mi nie zadziała to dam znać. Myślę ze ten przykład podany przez Ciebie będzie tym co potrzebuje.

deser1
11-08-2010, 20:20
Dziękuje za pomoc właśnie o to mi chodziło dokładnie.

Jest jedna rzecz jeszcze która mnie męczy, mianowicie dlaczego przycisk po wstawieniu obrazka jest z prawej strony niezaokrąglony tzn obcięty tak jakby. Czy da się temu jakoś zapobiec bo przyciski w standardzie joomlowskim wygladają znacznie lepiej i chciałbym uzyskać podobny efekt np. taki jak na przycisku "Więcej..." w edytorze artykułów. Jeśli tak to jak to zrobić?

danieladrianka
11-08-2010, 20:44
u mnie jest normalnie zaokrąglony, za to dwa inne fakt ucięte są

Trzeba będzie to trochę pokombinować i pomyśleć czemu takie efekty joomla serwuje ;)
Może ktoś zna rozwiązanie?