PDA

Zobacz pełną wersję : Pomóżcie!!!



Jooma
09-08-2010, 11:43
Mam urocze zadanie napisania krótkiej pracy o Joomla! i CMSach w ogóle, a przyznaję się, specjalistką w tej dziedzinie nie jestem. ;) Bardzo prosiłabym o pomoc w uporządkowaniu moich "informatycznych" myśli. :)
Mam pytanie, co powinnam zawrzeć w rozdziale poświęconym strukturze CMSów? Jakie są najważniejsze pojęcia i elementy budowy? Co wybrać? Jeśli chodzi o literaturę dostępną w tym temacie to nie dokopałam się do żadnych sensownych konkretów.
Bardzo proszę o pomoc. :) Będę wdzięczna.

tomaszek83
09-08-2010, 12:06
www.wiki.joomla.pl

PeFik
09-08-2010, 13:34
...najlepiej czasem przejść się do księgarni i przejrzeć książki o CMS - listę wsiąść z tego działu (http://helion.pl/katalog/webmasterstwo_cms,177,0,0,0,0,0.html)oraz tą (http://helion.pl/ksiazki/profin.htm)(rozdział 3 i tam doczytać także przypisy). Zawsze kilka zdań można doczytać.

Czyż nie jest to dziwne, że w wakacje każą pisać prace o systemach zarządzania treścią, co to za szkoła?


Poza tym na GoldenLine jest wątek o gotowych pracach (magisterskich, licencjackich) o tym CMS.

Robster
09-08-2010, 13:38
Jeśli chodzi o literaturę dostępną w tym temacie to nie dokopałam się do żadnych sensownych konkretów.

Żartujesz, prawda? Ja szukając informacji na temat CMS'ów znalazłem tyle materiałów, że ciężko było mi w ogóle od czegokolwiek zacząć.
Wpisz sobie w Google "system zarządzania treścią" oraz "MVC" i czytaj, czytaj, czytaj przez kolejny tydzień. Temat zbyt błahy by zawracać nim komuś głowę.

Jooma
09-08-2010, 14:07
Bardzo dziękuję za pomoc. :)
Ta praca to taki tam projekcik rozciągnięty w czasie, pomagam w pisaniu w czasi wakacji. Taka fucha mi się trafiła. :)
Temat, fakt, może wydawać się błahy, ale dla kogoś, kto się na tym zna. Ja jestem totalnym laikiem! Człowiek uczy się od rzeczy najprostszych, od podstaw, wszystko przede mną.

PeFik
09-08-2010, 18:00
Taka fucha mi się trafiła. :).

To aż się boje, a drugiej strony dziwie się, że ktoś daje komuś do napisania pracę, kto nie ma pojęcia o temacie, bez obrazy.