PDA

Zobacz pełną wersję : Szkolenia przez internet



trzepiz
09-08-2010, 19:58
Witajcie.

Chciałbym poznać opinię użytkowników na temat przeprowadzania szkoleń dotyczących Joomla! przy pomocy internetu. Dysponuję systemem wideoszkoleniowym, w którym jednocześnie może brać udział około 15 osób. (nie jest to skype).

Pod patronatem PCJ! chcielibyśmy przeprowadzić pilotażowe szkolenie z zakresu podstaw Joomla!. Omówienie, Instalacja na komputerze lokalnym, konfiguracja, budowa pierwszej witryny, zmiany w CSS, - mówiąc krótko "Podstawy".

System wideoszkoleniowy gwarantuje możliwość komunikowania się z prowadzącym przy pomocy czatu lub mikrofonu. Możliwe jest używanie kamer internetowych. Każdy z uczestników widzi slajdy + obsługę joomla w czasie rzeczywistym (zrzut ekranu prowadzącego). Po zakończeniu szkolenia uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe, na podstawie których będzie można samemu przećwiczyć przedstawione na szkoleniu zagadnienia.

Byłbym wdzięczny za wasze komentarze, oczekiwania oraz udział w ankiecie. Jeśli zainteresowanie będzie spore będziemy chcieli organizować takie kursy cyklicznie na różnym poziomie zaawansowania. Być może zorganizujemy także szkolenia z obsługi i konfiguracji najpopularniejszych komponentów.

Cena takiego internetowego szkolenia będzie znacznie niższa niż szkoleń standardowych (stacjonarnych). Na dzień dzisiejszy ciężko mi oszacować koszt - chociaż nie powinien on przekroczyć 150zł za 2-3 godzinne szkolenie + godzinny czat z prowadzącym, podczas którego będzie można zadawać pytania i dyskutować na interesujące Was tematy.

Oczywiście pierwsze szkolenie będzie zdecydowanie tańsze aby można było zapoznać się z systemem wideoszkoleniowym i podjąć decyzję o udziale w innych takich szkoleniach.

mjmartino
09-08-2010, 21:12
Jeśli takie szkolenia będą prowadzone LIVE to ma to sens :))
Nie duża grupa szkoleniowa pytania + czat + materiały to jest całkiem niezły pomysł.
3 godziny przed kompem .. nie wiem czy to nie za długo trochę chyba że byłby jakieś przerwy :)
Hmm jak dla mnie cena przynajmniej na początku powinna być bardziej zachęcająca.
Tak wiem nic charytatywnie się nie robi ale początki z takim systemem szkoleniowym również łatwe nie są. Myślę tutaj o konkretnej promocji na start.
A jakie wymagania techniczne ??
Przydało by się jakieś krótkie demo jak by to wyglądało ;D 60sek spot promocyjny :D

trzepiz
09-08-2010, 21:22
Oczywiście szkolenie odbywa się "Live". Pełna interakcja pomiędzy prowadzącym a kursantami. Przerwy oczywiście można robić. Można także podzielić szkolenia na małe jednogodzinne części (mniejsza opłata).

Co do wymagań:
1. Koniecznie Internet Explorer (ActiveX)
2. Łącze z co najmniej 256Kb/s prędkością pobierania (zalecane 512Kb/s i wyżej)
3. Głośniki lub słuchawki
4. Dla chętnych mikrofon (jeśli wolą mówić niż pisać na czacie)

Materiał promocyjny postaram się przygotować w najbliższym czasie. Cena jest oczywiście do uzgodnienia.

PeFik
10-08-2010, 09:12
jestem za, choć raczej nie skorzystam, hihi.
Sugeruje wprowadzić zróżnicowanie opłat

czyli np. zapłacisz 30 dni przed datą rozpoczęcia kursu wtedy 15% taniej
zamówisz komplet xx godzinny - 15%

p.s.
humorystycznie
jesteś z W-wy więc 15% drożej
jesteś z małego miasta/wsi 15% taniej, bo W-wa sponsoruje ;)

alex51
10-08-2010, 09:33
Jestem również za i nawet z chęcią skorzystałbym, choćby dla częściowego poprawienia swojego samopoczucia i wizerunku (patrz=> stopka :) ).Zastanawiam się tylko nad możliwościa wybiórczego podejścia do tematów szkolenia, by móc skoncentrować się nad tym, co interesowałoby mnie w szczególności.
Szkoda, że @PeFik żartował, bo byłoby to interesujące, by jakieś zniżki mimo wszystko były dostępne np. dla emerytów lub aktywistów naszego forum.

mjmartino
10-08-2010, 10:02
jestem za, choć raczej nie skorzystam, hihi.
Sugeruje wprowadzić zróżnicowanie opłat

czyli np. zapłacisz 30 dni przed datą rozpoczęcia kursu wtedy 15% taniej
zamówisz komplet xx godzinny - 15%

p.s.
humorystycznie
jesteś z W-wy więc 15% drożej
jesteś z małego miasta/wsi 15% taniej, bo W-wa sponsoruje ;)

Ja jestem za w takiej UPC jest na odwrót .. z w-wy mają taniej ;o

KejeN
10-08-2010, 10:03
Zdecydowanie jestem za - bardzo obiecujący pomysł.
Osobiście nie skorzystałbym, ale nie z racji że uważam się za zaawansowanego użytkownika czy chociaż średnio zaawansowanego - niestety dyskwalifikuje mnie moje łącze internetowe.

alex51
10-08-2010, 10:07
No właśnie, co z tym łączem jeśli mam neostradę 1 MB to też się nie zakwalifikuję?

KYCu
10-08-2010, 10:11
To i ja dorzucę od siebie 5groszy. Pomysł zdecydowanie na TAK.

Myślę, że wezmę w szkoleniu udział nawet z czystej ciekawości a pomysł z wyborem tematów, które mnie interesują na szkoleniu to dobry pomysł @alex51 :)

Łącze 1Mb powinno dać sobie radę.. bo jeśli nie, to i ja odpadam ;)

trzepiz
10-08-2010, 11:06
łącze (download) 1Mb/s ?

Jeśli tak - to jakość będzie bardzo zadowalająca. Minimalne łącze na jakim testowałem to 256Kb/s (download) i efekt był bardzo dobry. Podczas szkolenia można zrezygnować z kamer wideo i wówczas 256Kb/s zdecydowanie wystarczy.

Jestem "zawalony" robotą i nie bardzo mam czas na przygotowanie "demo" takiego szkolenia - postaram się to zrobić jak najszybciej. Jeśli zaś chodzi o tematykę to oczywiście będzie to konsultowane, postaramy się przygotować pakiet "START", w którym użytkownik pozna podstawy podstaw - oczywiście cena będzie zdecydowanie niższa.

Winnetou
10-08-2010, 11:39
Czy takie szkolenie mogło by obejmować także wdrażanie i obsługę bardziej zaawansowanych komponentów typu J!WHMCS, JSeblod czy Remository ??. Jeśli tak to też byłbym zainteresowany.

trzepiz
10-08-2010, 11:43
Myśleliśmy również nad szkoleniami z komponentów, które użytkownicy często używają (K2, Sobi2, itd. być może i wymienione przez @Winnetou) Będziemy nad tym pracować. Myślę, że oferta szkoleń pojawi się z początkiem września.

ekumi
12-08-2010, 09:22
Proponuję przeanalizowanie możliwości wprowadzenia do oferty szkoleń nie tylko z zakresu istniejących już komponentów, lecz także o tematyce dotyczącej tworzenia zupełnie nowych komponentów, modułów, dodatków i szablonów.

Jdwind
12-08-2010, 11:01
Szkoda, że @PeFik żartował, bo byłoby to interesujące, by jakieś zniżki mimo wszystko były dostępne np. dla emerytów lub aktywistów naszego forum.
Alex - wtedy nagle by się okazało, że większość na forum jest w wieku emerytalnym :D

PeFik
12-08-2010, 14:47
Szkoda, że @PeFik żartował, bo byłoby to interesujące, by jakieś zniżki mimo wszystko były dostępne np. dla emerytów lub aktywistów naszego forum.

niezupełnie, żartowałem tylko od p.s.

trzepiz
12-08-2010, 19:08
Jeszcze nie było żadnego szkolenia, a już się toczy dyskusja o rabatach :):). Uwzględnimy prośby i zapewniam, że pierwsze "pilotażowe" szkolenie zrobimy w przystępnej cenie.

mjmartino
12-08-2010, 19:17
A może tak testowe za free ;> nie mowie tutaj o pełnej darmówce ale np 1 godzinna ogólnego biadolenia o czym kol wiek aby zobaczyć jak i z czym to się jeść będzie ;P

trzepiz
12-08-2010, 19:21
Mogę wykonać takie "demo" online. Trzeba jednak pamiętać, że nie będzie to obwarowane wiedzą merytoryczną. Biadolenie przez godzinę, też powinno kosztować :).

Problemem jest także ilość uczestników. Jednocześnie może ich być 15. Zatem możemy przeprowadzić takie demo - trzeba zebrać chętnych. Muszę pomyśleć jak to zorganizować.

mjmartino
12-08-2010, 19:26
To jeszcze tego dema niema :P haha joke
Oczywiście że biadolenie też powinno kosztować :)
I taka sesja powinna być nagrana i później udostępniona on-linę na zachętę :) Nie wiem czy cała ale jakaś wersja short na pewno :)

PeFik
12-08-2010, 22:12
Demo jak już to max 15 minut, wiadomo.
Rabaty są miłe owszem, ale z czasem, nie od razu. Bo sie ludzie przyzwyczają i będą biadolić, że to i tamto. Poza tym znajdą się cwianiaczki, co zgrają a potem dołożą 30 minut swojego stękania i juz gotowa płyta na allegro.

Jdwind
12-08-2010, 22:34
PeFik:

– Trzeba dać napis, żeby wpuszczać tylko w krawatach. Klient w krawacie jest mniej awanturujący się.
źródło: MIŚ (http://pl.wikiquote.org/wiki/Mi%C5%9B) :)

PeFik
14-08-2010, 12:39
@Jdwind - to żeś mi humor na cały dzień zapewnił, dzięki.