PDA

Zobacz pełną wersję : Kunena Forum - Moderator



frater
10-08-2010, 01:53
Posiadam stronę oraz kunene forum, forum zarządza moderator i tu zaczyna sie moje pytanie, chciałbym aby ten moderator mógł tworzyć nowe kategorie i podobne opcje które są dostępne w zapleczu, jednak nie chce go wpuszczać do zaplecza, czy istnieje możliwość, aby moderator zarządzał tym ze strony?
A może jest inny sposób rozkazujący mój problem?

docxxx
10-08-2010, 09:26
No wlasnie w przypadku Kuneny nie ma. Bardzo sobie cenie to forum za integracje ze strona, ale czasami wzdycham do phpBB i jego mozliwosciami zarzadzania i przydzielania praw.
Niestesty, Joomla 1.5 i Kunena to jak dla mnie proteza. Doraznie zalatwilem to tak, ze moderatorem jest uzytkownik o specjalnych prawach (special user), ktory w zapleczu ma dostep jedynie do Kuneny poprzez zablokowanie innych rzeczy modulem z grupy ACL. Najgorsze jest to, ze taki ktos moze rownie dobrze usunac wszystkie kategorie:/ Na razie jest ok, ale czekam na rozbudowe samej Joomli jak i Kuneny. Mam jednak na innej stronie wersje beta 1.6 i praktycznie nic sie w tej materii nie zmienilo:/

frater
10-08-2010, 09:32
Jak udało stworzyć Ci sie usera? ja musiałem nadac range nadrzedna "zaplecze" bo gdy ustawie range ponizej tej to moj moderator nie ma wogole dostepu do zaplecza