PDA

Zobacz pełną wersję : AkoLegal - jak zrobić, żeby działało



Finwe
07-09-2006, 20:18
Mam już postawiony serwis na Joomli, instalowałem wiele dodatków a AkoLegal mam zainstalowany i jestem w stanie wszystko sobie zmieniać. Tylko jak zrobić, żeby te dwa linki się wyświetlały. Instrukcji żadnych w opisie nie ma, więc mniemam, że to się dzieje (a raczej powinno) automatycznie. Ktoś miał też z tym problem?
...Tak, szukałem przez wyszukiwarkę ale żaden z dotychczasowych postów na ten temat nie był wystarczająco jasny, jak dla mnie.
Z poważaniem

sogo
07-09-2006, 21:58
stwórz w menu pozycję dla tego komponentu, kliknij w nią, jak Ci się wyświetli adres to go skopiuj i wstaw np. na dole templatki przed zamknięciem tagu body lub w includes/footer.php , stamtąd templatki biorą informacje o wersji itp. .Potem możesz zlikwidować pozycję w menu a linki do tego bedziesz miał zwyczajowo na dole.
pozdr.

Finwe
07-09-2006, 22:20
OK, dobry trop tylko... jak mam wstawić ten link. Próbuję przez funkcję php include, ale niestety wywala błąd. Trochę jestem niezbyt biegły w php, więc sugestia będzie mile widziana. Dzięki za pomoc!

sogo
07-09-2006, 22:25
najnormalniej w html, pół joomla przecież zawiera html.
pozdr.

zwiastun
07-09-2006, 22:39
Nie bardzo rozumiem i pytanie i podpowiedź.
Odnośnik w menu tworzy się standardowo. Odnośniki w komponencie do Polityki prywatności i Regulaminu serwisu tworzone sa automatycznie.

sogo
07-09-2006, 22:47
Witam, dużo osób woli odnośnik do tego komponentu w stopce templatki.
pozdr.

zwiastun
07-09-2006, 23:06
To w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie dolnego menu, w którym można umieścić jeszcze parę innych odnośników.
Podpowiedź, jak zrobić odnośniki w stopce jest w FAQ w przykładach dołączonych do naszej dystrybucji Joomla.

Finwe
09-09-2006, 15:27
Ja jednak wolę mieć w stopce bezpośrednio odnośniki do Polityki prywatności i Regulaminu. Zmodyfikowałem więc plik footer.php i wyglądo to bardzo elegancko.

Tak na marginesie, to muszę przyznać że strona główna tego komponentu jest dość dziwnie skonstruowana. Po wpisaniu nazwy firmy wyświetla się ona nie przed adresem a poniżej. Ma też trochę innych mankamentów. Można jednak ją pomijać, bo dane adresowe i tak są podawane w podstawowym komponencie Joomli.