PDA

Zobacz pełną wersję : Update 1.0.8pl ->1.0.11en



maar
07-09-2006, 20:36
Witam,
zainstalowalem patcha 1.0.11 en do joomli 1.0.8 pl i pojawily sie problemy:
- letterman przestal totalnie dzialac
- jce - nie mozna uzywac opcji paste i wstawiania grafik (pojawia sie czyste okienko)
- proba wejscia do konfiguracji jakiegokolwiek bota konczy sie komunikatem Restricted access
- proba zainstalowania czegokolwiek konczy sie niepowodzeniem

Po instalacji zmienilem jedynie (zgodnie z sugestia):
- magic_quotes_gpc=on
- RG_EMULATION=0

Jak to ugryzc?

Moje ustawienia serwera:
Joomla! Register Globals Emulation: OFF
Register Globals: OFF
Magic Quotes: ON
Safe Mode: OFF
File Uploads: ON
Session auto start: OFF
Session save path: /tmp2
Short Open Tags: ON
Output Buffering: OFF
Open basedir: /home/users/maar/www:/tmp:/tmp2
Display Errors: ON
XML enabled: Yes
Zlib enabled: Yes
Disabled Functions: exec,system,passthru,dl,popen,shell_exec,proc_open ,posix_uname

zwiastun
07-09-2006, 23:12
Joomla PL z adminem NIE JEST kompatybilna z wersją oryginalną. Przecież ten polski lub angielski język panelu nie bierze się znikąd. To są zmiany w prawie 150 skryptach! Albo albo. Albo używasz wersji angielskiej i masz tylko polski front, albo przestawiasz się na wersję z wielojęzycznym adminem, ale konsekwentnie. Powrót, oczywiście jest możliwy = przez nadpisanie WSZYSTKICH plików oryginalnymi!

maar
08-09-2006, 08:34
Myslalem, ze pliki jezykowe nie maja znaczenia... ale caly czas ucze sie joomli :) To w takim razie mam pytanie. Czy jezeli nadpisze pliki wersja 1.0.11en (pelna a nie patchem) to wszystko bedzie OK? Czy moze musze czakac na wersje PL. Dla mnie plik jezykowy admina nie ma znaczenia, swobodnie sie poruszam w jezyku angielskim.

Pozdrawiam

zwiastun
08-09-2006, 21:27
Już napisałem
Powrót, oczywiście jest możliwy = przez nadpisanie WSZYSTKICH plików oryginalnymi!

maar
08-09-2006, 21:37
Nadpisalem pliki z joomla 1.0.11 i prawie wszystko jest poprawnie z wyjatkiem kanalow RSS. Dostaje taki komunikat:
Warning: fopen(***/cache/rss10.xml): failed to open stream: Permission denied in ***/includes/feedcreator.class.php on line 711

Error creating feed file, please check write permissions.

chmod dla cache mam ustawione na 757.
Troche dziwna z tym sprawa. Po nadpisaniu plikow kanaly byly ok. Jedynie doinstalowalem dwa moduly. na tym samy serwerze mam wersje testowa, na ktorej testuje rozne ustawienia (m. in. tam najpierw nadpisywalem pliki) i tam nie ma zadnego bledu.
Gdzie to ugryzc?

Pozdrawiam

REGE
08-09-2006, 22:24
Witam!
Jeżeli chodzi o problem z edycją botów i Restricted access, to w pliku admin.mambots.php był jakiś drobny błąd.
Dyskusja na ten temat toczyła się na forum oficjalnym: http://forum.joomla.org/index.php/topic,89866.msg456358.html#msg456358.

W załączniku wstawiam oficjalną łatkę, która rozwiązuje ten problem.

POZDRAWIAM :cool:

maar
09-09-2006, 15:52
Dzieki, juz znalazlem late :)
A co do kanalow RSS to tez sobie poradzilem. Dziwna z tym sprawa ale napisze bo moze komus sie przyda. Wystarczylo zmienic uprawnienia do pliku /cache/rss20.xml z 644 na np. 757 a potem wrocic do 644 i juz wszystko jest OK :)