PDA

Zobacz pełną wersję : Kolejny problem z wolnym ladowaniem sie strony



big_krzysiek
11-08-2010, 00:10
witam!

mam pytanie do bardziej doswiadczonych uzytkownikow joomla w jaki sposob przyspieszyc ladowanie sie strony i czy jest to problem joomla, czy hostingu ...

strona postawiona na joomla 1.5.20 + na stronie startowej :voteitaly, jcomments, (dodatkowo na podstronach z komponentow : alphacontent, feedbingo, wdsubmit, hwdvideoshare), domena zakupiona poprzez ovh i serwer ovh pro, szablon artisteer, cache joomla wylaczone, minimum grafiki, przechodzi validacje, baza danych ok 1,4 mb

czas ladowana strony do 15-20 sekund, czasami dluzej...zmiana szablonu na standardowy i wylaczanie modulow ..itd nie zmniejszylo znacznie czasu ladowania.

przerzucilem wszystko na nazwa.pl (serwer active), domena zostala na ovh. poczatkowo czas ladowania strony wynosil ponizej 2 sekund...obecnie po dwoch tygodniach dzialania jest taki jak wyzej.

w zwiazku z dodaniem reklam, strona obecnie nie przechodzi validacji poprzez kod reklam, ale wylaczenie ich rowniez nie zwieksza szybkosci ladowania strony...

na tym samym serwerze jest jeszcze inna strona, ktora rowniez nie dziala zbyt rewelacyjnie pod wzgledem szybkosci.
na innym serwerze active mam strony z domena wykupiona w nazwa.pl i dzialaja bez zarzutu. raczej nie powinna byc to sprawka domeny, bo od strony serwera czas ladowania jest podobny....

nie podaje adresu strony, zeby nie robic krytporeklamy...
mysle ze ktos mial, lub ma podobny problem i moze udalo mu sie go rozwiazac...

moje
11-08-2010, 00:20
Bez linka nie da razy - nie musisz pisać z http://www na początku.

big_krzysiek
11-08-2010, 16:11
po delikatnej namowie @moje, rowniez z pw, podaje (chociaz niechetnie) link do strony:
****
edit: sciagniecie linka z postu

usunalem z niej wszystkie upiekszacze typu swf, ajax header rotator, grafike i to co powodowalo ze strona nie przechodzila walidacji html
i dodalem "zmieniacz templatek", zeby w razie czego sprawdzic na oryginalnej.

strona nadal "ciezko" dziala ...

jesli ktos ma chwilke czasu i cierpliwosci, prosze o zerkniecie...

moje
11-08-2010, 16:18
Mim zdaniem, to jest kwestia hostingu, ewentualnie dodatków (pluginów), które doinstalowałeś, być może na ten stan przyczynia się też system statystyk dodany do Joomla - każdy system statystyk instalowany w Joomla obciąża serwer.

mjmartino
12-08-2010, 00:27
hmm u mnie ładuje się szybciutko :) Bez zastrzeżeń ;)

big_krzysiek
12-08-2010, 00:37
sorki, zajalem sie strona...i wlasnie przed chwila skonczylem...
doszedlem metoda prob i bledow..
dla potomnych...
namieszal automat cron od komponentu fidbingo...