PDA

Zobacz pełną wersję : Losowe zdjęcie w treści artykułu



orted
11-08-2010, 12:12
Witam,

Chciałbym, żeby na stronie głównej, w treści artykułu wyświetlało się losowe zdjęcie z zadanego katalogu (może się zmieniać przy każdym wczytaniu strony, ale może być też prosty slideshow).
W zupełności wystarczy mi moduł random images wstawiony w artykuł przez wpinacz modułów, ale chciałbym, żeby zdjęcie wyświetlało się tylko w artykule, a nie dodatkowo gdzieś na dole czy z boku. Da się tak zrobić, żeby wpięty moduł wyświetlał się tylko tam, gdzie został wpięty?

A może ktoś zna inne, proste rozwiązanie? Chodzi po prostu o losowe zdjęcie w artykule. Duże, bez linków, opisów, głosowania, miniaturek i innych pierdół...

a_m
11-08-2010, 12:23
można osadzić moduł random image w artykule można też testować rozszerzenia - np to (http://extensions.joomla.org/extensions/photos-a-images/images-rotators/4137)

orted
11-08-2010, 12:41
Tylko żeby osadzić moduł w artykule, musi on się też pojawić gdzieś z boku albo na dole, prawda? Czy może da się zrobić tak, żeby był widoczny tylko w artykule?

Plugin, który zaproponowałeś/aś wygląda nieźle (prosty i mało opcji :)), ale nie mogę nigdzie znaleźć słowa na temat jak go używać. Tzn jak go osadzić w treści artykułu...

a_m
11-08-2010, 12:44
1. zapoznaj się z {loadposition}, lub articles anywhere;
2. po prostu go zainstaluj, opublikuj, wskaż gdzie w witrynie ma być aktywny

orted
11-08-2010, 13:00
Uuu... Widzę, że łatwo nie będzie...
Zainstaluj - ok
Opublikuj - co to znaczy "opublikuj" w przypadku plugin'u? Włącz?
Wskaż gdzie w witrynie ma być aktywny - jak? Rozszerzenia -> dodatki -> Random image, i tam gdzieś do kategorii go przypisać? Czy może jakieś odwołanie w treści artykułu, tak samo jak np. przy wpinaczu modułów?

(wiem, że mam duuuże braki w podstawach, i sukcesywnie je nadrabiam, ale w tym przypadku straciłem już dwa wieczory, stąd dosyć rozpaczliwe prośby:) )

a_m
11-08-2010, 13:07
opublikuj - włącz; teraz zwróciłem uwagę, że można go przypisać do kategorii, możliwości podpięcia do poj. artykułu autorzy nie przewidzieli; tu (http://extensions.joomla.org/extensions/photos-a-images/images-rotators/7840) masz coś co powinno spełnić oczekiwania

ale najprostsza, sprawdzona metoda to moduł w artykule

orted
11-08-2010, 15:26
Udało się :)
Articles anywhere to trochę za dużo jak na mój obecny stan wiedzy, ale wpinacz modułów + losowe zdjęcie działa dokładnie tak, jak chciałem. Wystarczyło modułowi przypisać jakąś wymyśloną pozycję (a nie wybierać spośród zdefiniowanych), a ja gupi nie wiedziałem, że tak można :)

Co do pluginu random image zaproponowanego przez a_m to działa wszędzie,tylko nie na stronie startowej. A działa w ten sposób, że w dodatku zaznacza się kategorię, i wtedy losowe zdjęcie wyświetlane jest przy każdym artykule z tej kategorii. Nie do końca o to mi chodziło, ale takie coś pewnie też się gdzieś przyda.

Niemniej jednak dziękuję za pomoc.