PDA

Zobacz pełną wersję : maskowanie adresów e-mail w modułach



majki
11-08-2010, 13:31
witam wszystkich,

domyślnie w Joomla jest zainstalowany dodatek do maskowania adresów e-mail w treści zasadniczej witryny - artykuły, opisy kategorii itp.
jednakże ja potrzebuje również rozszerzyć tę funkcjonalność na moduły - np. w stopce wrzucam dodatkowy moduł z danymi adresowymi zawierający maile.
czy ktoś z Was spotkał się z jakimś dodatkiem lub sposobem na maskowanie/kodowanie (poprzez JS albo inny patent) adresów e-mail?
chciałbym skorzystać z czegoś stricte joomla'owego - przy stronach statycznych XHTML/CSS/PHP dorzucam odpowiedni skrypt php/js, ale ciekaw jestem czy przy joomla da radę się bez tego obejść...

z góry dzięki za odpowiedz.
pzdr

Jola
12-08-2010, 00:27
Witam,
wystarczy przepuścić zmienną zawierającą adres e-mail przez funkcję:

$email = JHTML::_('email.cloak', $email);

majki
26-08-2010, 22:10
dzięki za odpowiedź,
jeśli dobrze rozumiem to w kodzie jaki zamieszczam w module (mod_custom - wklejanie własnego kodu HTML) adres e-mail mam zapisać w PHP. nie testowałem tego i nie wiem czy poza zwykłym tekstem/html/js da radę zapisać w tym module... tzn. przejdzie czyszczenie/filtrację zapisywanej do bazy treści?

natomiast z poziomu własnego szablonu w index.php to okey, ale nie zawsze mam niezmienne te e-maile + dane adresowe do publikacji na witrynie.
tak więc chyba najlepszym pomysłem będzie korzystanie z modułu "artykuł w module"...

Jola
27-08-2010, 00:07
Wpisywanie kodu PHP (również funkcji) w module mod_custom chyba nie przejdzie.
Trzeba napisać własny moduł.

moje
27-08-2010, 00:18
Kiedyś był moduł własnego kodu php, sprawdź czy jeszcze jest na extensions.joomla.org ;)

podróżnik
17-09-2010, 15:18
Moduł do wklejania kodu php na stronie i w artykułach to Sourcerer
http://extensions.joomla.org/extensions/edition/custom-code-in-content/5051

majki
18-09-2010, 14:42
dzięki, na pewno się przyda

swoją drogą info dla innych userów:
moduł typu "artykuł w module" jakiego używam to mod_article (ostatnia wersja to chyba mod_article1.5.1.6.zip)