PDA

Zobacz pełną wersję : Paginacja - Więcej stron wyników - Brak displayed_pages - Gdzie to zmienić?



miki3475
11-08-2010, 20:00
Witam serdecznie,

kilka miesięcy temu, znajomy zlecił wykonanie strony.
Trafił na jakiegoś programiste, który po oddaniu zlecenia przestał się odzywać.

Jako że ja byłem mu najbardziej znaną osobą, która co nie co wie o tworzeniu stron, zapytał mnie czy mogę mu pomóc.
Wiadomo znajomym się nie odmawia.
Problem w tym że Joomli nie znam i nigdy z nią nie miałem nic wspólnego - pracuję na innym systemie.

I teraz jednym z problemów (inne rozwiązałem sam) jest paginacja, czyli strony newsów po prostu.

Wiem natomiast jedno - Joomla ma domyślną wartość 10 stron. Chciałbym ją więc zmienić.
Znalazłem artykuł, który mówił o zmianie w inculdes/pageNavigation.php wartości:

$displayed_pages = 10;

Jednak w tym pliku jest tylko:

require_once( dirname(__FILE__) .'/../../plugins/system/legacy/pagination.php' );
To cała treść tego pliku.

Doszedłem więc do wniosku że chodzi o wersję.
Tamten artykuł odnosił się do wersji 1.0, a ja mam teraz 1.5 Joomli.

------------------------------------------------------

Postanowiłem więc działać 'na czuja'.

Czyli wyszukiwałem podobnych wartości w plikach, zmieniałem nazwy plików żeby zobaczyć który jest za to odpowiedzialny itp. Jednak nic to nie pomogło.
W plugins/system/legacy/pagination.php nie ma żadnej wzmianki o tej wartości (10), dodatkowo po zmienieniu jej nazwy na cokolwiek.php, cała strona działa ok, więc z tego co widzę on w ogóle nie działa.

Z góry dzięki za pomoc.

a_m
11-08-2010, 20:43
$displayedPages musisz poszukać w innym zupełnie pliku; jak jak zmienić domyślne 10, można znaleźć m. innymi na forum.joomla.org

miki3475
11-08-2010, 21:24
Problem w tym że fazy: displayedPages nie ma w żadnym pliku ;)
Dokładnie przeszukane.

a_m
11-08-2010, 21:31
libraries/joomla/html/pagination.php w okolicach wiersza 96 i nie mów że szukałeś

miki3475
11-08-2010, 22:28
Przeszukałem wszystkie pliki szukajką windowsową (w plikach także). Wcześniej zamieniając wszystko .php na .txt (inaczej nie czyta).

Ale owszem jest. Dzięki.

A czy jest możliwość zrobienia takiego wyświetlania jak w PHP-Fusion, np.:
http://gimnazjumnr2.eu/news.php

Nie chodzi mi o wygląd, a o działanie (z początku wyświetla kilka pierwszych i kilka ostatnich), po klikniecięciu na środek wyświetla 3 do przodu i 3 do tyłu, a dodatkowo 1 i ostatnią.
pzdr

a_m
11-08-2010, 22:37
nie ma za co; jest taka możliwość