PDA

Zobacz pełną wersję : 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocum NOWY



azimo
12-08-2010, 02:05
Witam, probuje właśnie stworzyc moja pierwsza strone w Joomla! Pracuje z poradnikiem z gazety"ekspert" oraz internetem. Po zrobieniu menu itp klikajac na artykul, pokazuje mi sie blad
Not Found

The requested URL /author-basic was not found on this server.
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
Apache/2 Server at swiatkolarza.pl Port 80



ADRES STRONY DO SPRAWDZENIA : www.swiatkolarza.pl (http://www.swiatkolarza.pl)

hosting na www.o12.pl (http://www.o12.pl), spelnia wszystko co wymaga joomla, moze tam cos trzeba skonfigurowac?


zamiast otworzyć się strona. Nie wiem co robic probowalem juz z wikijoomla ale srednio mi to wychodzi tak samo zmmienilem plik htaccess z txt na php.

Dodatkowo: wczesniej Instalowalem i usuwalem szablony

MYSLALEM BY ZMIENIC MYSQL I NIECHCACY ZMIENILEM DANE TERAZ NIE MAM DOSTEPU DO JOOMLA CO ROBIC? NIE MAM ZADNEJ KOPII JAKIES POMYSLY ?



Prosze o rady. Pozdrawiam

GOGOKOM
12-08-2010, 08:31
htaccess.txt zmieniasz na .htaccess
a wcześniej strona działała jeśli tak to co dokładnie zrobiłeś zanim to się stało
może usunąłeś potrzebne pliki?
myślę że ponowna instalacja będzie najlepszym i najszybszym rozwiązaniem, szukanie błędu może zająć ci więcej czasu, poza tym trening czyni mistrza o ile mistrz czyni trening :)
co do serwera to nie korzystałem z niego ale skoro zainstalowałeś joomla to raczej nie wina serwera tylko twoja

UnknownPleasure
21-08-2012, 18:56
Temat trochę stary ale błąd sądzę aktualny... jak w moim przypadku.
Na wstępie chciałbym przestrzec, tych którzy mogą mięć podobne problemy i przychylić się to tezy poprzednika... postawienie strony od nowa moze zająć mniej czasu. Jednak dla osób uczących się do jakich i sam sie zaliczam proponuję:
- robić kopie zapasowe ( o ile się ktoś na tym już poznał - bo z odzyskiem kopii zapasowej nie u każdego uslugodawcy jest prosto)


Przyczyna błędu u mnie:
Posaiadałem 2 domeny ( z zainstalowaną Joomla i postanowiłem dodać kolejną dla kolegi - prawdopodobnie przy instalacji Joomla ( i wyborze miejsca instalacji) popełniłem jakiś błąd ( którego nie jestem w stanie określić i tu nie będę rozwijał wątku). Po zainstalowaniu Joomla dla 3 -ej kolejnej domeny okazało sie, ze błąd pojawił się na jednej z domen wcześniejszych , której wogóle nie "dodtykałem" nie dokonywałem zmian, nie dodawałem nic przez klienta FTP itp.

Strona startowa: błąd ( 404.....)
Strona zaplecza: pełen dostęp

Naprawa błędu w moim przypadku ( strona postawiona akurat na jupe.pl ale to chyba nie powinno mieć znaczenia)

- zrobiłem aktualizację Joomla na inną wersję ( akurat nowszą) - błąd został usunięty ( prawdopodobnie jakieś pliki zostały nadpisane i poprawione).



Nie gwarantuje, że w każdym przypadku taka próba zadziała i przyznaje się, że nie jestem ekspertem - cały czas się uczę.
Jeśli ktoś posiada stronę bardzo rozbudowaną sugeruję zweryfikować wcześniej moje rozwiązanie i zasięgnąć wcześniej porad osób z większą fachową więdzą - moja metoda może być dla desperatów, którzy nie znajdują wyjścia i probują już każdej metody. Nie mniej jednak z laickiego punktu widzenia nie wydaje mi sie, aby mogła ona wiele zaszkodzić bo aktualizacja systemu ( przynajmniej do wersji nowszej powinna tak działać aby raczej nie szkodzić ( co najwyżej mogą nie działać wszystkie dodatki nie napisane dla nowo instalowanej wersji programu).

Uffff to tyle - mam nadzieję, że jeśli się to komuś przyda to może nie pójdą na marne moje wypociny, a komuś oszczędzi sporo pracy.


Serdecznie pozdrawiam
Paweł