PDA

Zobacz pełną wersję : Darmowe komponenty Joomla!



nowak1212
12-08-2010, 10:15
Witam serdecznie,

jestem przedstawicielem firmy Safi Studio. Chcąc podzielić się naszą pracą, nasza firma udostępniła 3 proste komponenty do systemu Joomla! CMS. Mogą posłużyć między innymi do:

1. Tworzenia prostych galerii
2. Tworzenia katalogu produktów
3. Integracji VirtueMart z Ceneo - tylko w podstawowych stopniu poprzez generowanie plików xml

Mamy nadzieje, że choć jedna osoba skorzysta z udostępnionych dodatków.

Komponenty do pobrania pod adresem: Komponenty Joomla! (http://www.safistudio.pl/113/245/artykuly/komponenty-joomla.html)
http://www.safistudio.pl/113/245/artykuly/komponenty-joomla.html

Pozdrawiam.
Paweł Nowakowski.
www.safistudio.pl (http://www.safistudio.pl)

moje
12-08-2010, 13:31
1. Czy zarządca tego forum wie o tej reklamie?
2. Gdzie są dema w/w komponentów?
3. Gdzie znajdują się podręczniki użytkownika dla w/w komponentów?
4. Gdzie znajduje się dokumentacja webdeveloperska dla w/w komponentów?
5. Gdzie jest informacja o licencjach na jakich w/w komponenty są udostępniane?

nowak1212
12-08-2010, 14:02
Komponenty przez nas udostępnione są całkowicie darmowe tzn: do dowolnego wykorzystania. Nie mamy podręczników użytkowania gdyż są bardzo proste w obsłudze. Ktoś kto zna choć trochę Joomla! nie będzie miał żadnych problemów z wykorzystaniem dodatku.

Demo w przypadku darmowego komponentu nie jest koniczne. Darmowe komponenty można pobrać i przetestować we własnym zakresie. Oczywiście jeśli ktoś będzie potrzebował pomocy, na pewno znajdzie ją z naszej strony.

moje
12-08-2010, 14:53
Komponenty przez nas udostępnione są całkowicie darmowe tzn: do dowolnego wykorzystania. ...
Ale na jakie licencji są udostępniane? Bo to luźne sformułowanie, którego użyłeś, oznacza, że mogę je pobrać i sprzedawać jako swoje, a do tego zabronić rozpowszechniania innym.

... Nie mamy podręczników użytkowania gdyż są bardzo proste w obsłudze. Ktoś kto zna choć trochę Joomla! nie będzie miał żadnych problemów z wykorzystaniem dodatku. ...[.QUOTE]
Żebyś się nie zdziwił.
[QUOTE=nowak1212;185742]... Demo w przypadku darmowego komponentu nie jest koniczne. ...
Nie wiedziałem, że są jakieś normy odnośnie tego kiedy demo jest wymagane, a kiedy nie jest wymagane.

... Darmowe komponenty można pobrać i przetestować we własnym zakresie. Oczywiście jeśli ktoś będzie potrzebował pomocy, na pewno znajdzie ją z naszej strony.
Bym zapomniał:
6. Forum wsparcia macie?
7. Bugtracking macie?

W moim przekonaniu firma powinna umieć określić licencję na jakiej udostępnia swój produkt oraz opisać swój produkt.

Jeśli to jest takie proste jak mówisz, to pytanie czy jest lepsze od tego co standardowo oferuje Joomla? Katalog produktów można zrobić korzystać z sekcji, kategorii i artykułów. Co do ceneo, to ktoś może zechcieć korzystać z innego systemu porównywarek cenowych.

Kiepską reklamę sobie wybraliście.

nowak1212
12-08-2010, 15:08
Nasza firma po prostu chce wspomóc użytkowników Joomla! Sami korzystamy z tego systemu, dlatego chcieliśmy chociaż w tak minimalny sposób odwdzięczyć się społeczności Joomla!

Ale najwidoczniej zawsze znajdzie się ktoś komu się coś nie spodoba.

Pozdrawiam.

moje
12-08-2010, 15:10
Wspierać i współtworzyć - tak, trzeba tylko to robić dobrze ;)

PeFik
12-08-2010, 15:50
faktycznie, może za ostro kolega forumowicz powyżej się wypowiedział, ale ... brakuje mi:
a) zrzutów ekranu,
b) napisania na jakiej są licencji.

Dla was to 3 minuty roboty, a robi różnice. Tym bardziej że może ktoś skorzysta i kliknie na baner u was poniżej z hostingiem.

nowak1212
12-08-2010, 16:47
Niebawem utworzymy demo komponentów oraz uzupełnimy dział z komponentami o licencję użytkowania.

Jak tylko skończymy damy znać.

Pozdrawiam.

a_m
12-08-2010, 22:47
linki na Waszej stronie do serwisów, gdzie owe komponenty zostały wykorzystane też - na "dzień dobry" - będą jakąś ich rekomendacją;
pzdr

nowak1212
13-08-2010, 10:54
Na naszej stronie pojawił się link do dema komponentów. Wspomnieliśmy również o ich licencji.

Pozdrawiam.

shados
28-09-2010, 15:10
Całkiem przyjemne te komponenty. Dziękuję.

nowak1212
28-09-2010, 15:21
Dziękujemy bardzo za wiadomość, że komuś się one przydały.

Obecnie w wolnych chwilach pracujemy nad komponentem umożliwiającym eksport oraz import cen z komponentu VirtueMart z pliku CSV. Jak tylko zakończymy pracę na pewno damy znać.

Pozdrawiam.

pawelSafiStudio
20-11-2010, 11:10
Witam serdecznie,

na naszej stronce pojawił się nowy komponent.
http://www.safistudio.pl/113/245/artykuly/komponenty-joomla.html

com_ssvirtuecsv - umożliwia import oraz eksport cen w sklepie VirtueMart. Komponencik napisałem na własne potrzeby. Jest to wersja beta. Wszelkie uwagi dotyczące funkcjonowania komponentu mile widziane.

Dodatkowo wrzuciłem jeszcze moduł, który kiedyś opisywałem na forum - mod_ssheader.

Zapraszam do pobierania oraz testowania.

Pozdrawiam.

zwiastun
20-11-2010, 18:32
Jakoś się zdarzyło, że nie widziałem tego wątku.
Jakie to polskie! Zamiast "dziękuję" i ewentualnej podpowiedzi "przydałoby się", z grubej rury lub rurki...
Dziękuję, czekamy na więcej!
Proponuję też dodać na www.pliki.joomla.pl

Bez obaw do takich wiadomości można umieszczać link. Uzupełniłem :)

pawelSafiStudio
20-11-2010, 18:46
Ja również dziękuję. Joomla! pomaga nam na co dzień w budowaniu marki, więc trzeba choć w tak małym stopniu, ale wspierać :)
Oczywiście umieścimy pliki na podanej stronce :)

pawelSafiStudio
25-11-2010, 21:56
Witam,

mam pytanie do @zwiastuna.

Dodałem komponenty do repo joomla.pl. Mam pytanie tylko odnośnie do ostatnio napisanego komponentu. Jest to wersja beta, która zapewne jest jeszcze obarczona jakimiś błędami. Czy uważasz, że na razie nie powinno się dodawać tego komponentu i poczekać aż będziemy w stanie wydać wersję sprawdzoną ?

Pozdrawiam.

zwiastun
25-11-2010, 22:27
1. Nie było mnie przez kilka dni, nie zaglądałem tam jeszcze, dziś zajrzę.
2. Wersja beta do testów jest sposobem na pozyskanie opinii i pomocy użytkowników. Może załóż wątek na forum?

pawelSafiStudio
25-11-2010, 22:31
Ok,

dzięki za odpowiedź.

Gall Anonim
26-11-2010, 00:16
Fajna sprawa, właśnie testuję - dzięki.
Pzdr
Jak coś jeszcze będzie chętnie zerknę

pawelSafiStudio
26-11-2010, 15:26
@Gall Anonim, dzięki za zainteresowanie. Jak wyłapiesz jakieś błędy to pisz.

Pozdrawiam.

mjmartino
26-11-2010, 18:18
Witam
com_ssvirtuecsv być może za niedługo mi się przyda :)
Generalnie fajnie że coś udostępniliście dla ogółu dobrze to o was świadczy :)
Jak coś gdzieś wychacze przy testowaniu dam również znać :)
Pozdrawiam.