PDA

Zobacz pełną wersję : Tabelka sie nie centruje :(



osp
12-08-2010, 10:49
Witam!

Na początku przeszukałem forum, ale ciężko w tysiącach postów znaleźć odpowiedź.

Krótko:

Tabelka w edytorze JCE tworzy się prawidłowo i widać ją "na środku".
Ale już na stronie nie jest na środku tylko z lewej...

Pytania:
1. Co zrobić aby tabelka była na środku? (mam wpisane table dir="ltr" align="center" )
2. Czy musi tak być, że po zapisaniu tabelki nie są możliwe już zmiany w formatowaniu. Np. chcę zmienić cokolwiek - wielkość czcionki, itp i w edytorze widać zmianę a na stronie nic się nie dzieje.

A może to wina templatki?

Podaje linka do tabelki:

http://www.osppolko.kalisz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=168&Itemid=53

Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Jdwind
12-08-2010, 10:59
Wsadź ją (w edytorze wejdź w edycję html) w <div align="center"> Twoja tabelka </div> i zobacz, czy nie będzie dobrze.

a_m
12-08-2010, 11:04
dopisz do <table dir="ltr" align="center" border="0" frame="border" rules="all" style="margin:0 auto;">

osp
12-08-2010, 12:34
Cuda, Panie.... :)

<div align="center"> Twoja tabelka </div> - pomogło i dlatego nie musiałem już sprawdzać drugiej opcji z style="margin:0 auto;" - ale bardzo dziękuję za tak szybkie i skuteczne odpowiedzi.Mało tegopo umieszczeniu tabelki w <div> zaczęło działać formatowanie, co prawda nie wszystko ale juz mogę np. zmienić położenie tekstu w starych tabelkach a wcześniej nie mogłem.

a_m
12-08-2010, 13:20
pamiętaj jednak, że atrybut align jest deprecjonowany, póki co przeglądarki go interpretują, ale ...

osp
12-08-2010, 15:22
No w sumie sprawdzam, każdą wykonaną przeze mnie prace na wielu przeglądarkach - bardziej denerwują mnie nowoczesne funkcje kart graficznych które pozwalają na "samodostosowanie się" przeglądanej treści do ekranu.
Kilku moich kolegów ma włączoną taką funkcje i u nich kilka rzeczy się "rozwala". Ale dzięki temu uczę się...

A wspomnianą funkcje spróbuję zastosować w następnej tabeli.
Jeszcze raz dziękuje za odpowiedzi.