PDA

Zobacz pełną wersję : Artykuł ala Forum Post



Onyx
13-08-2010, 13:45
Witam,

Wielokrotnie wpisywałem słowa kluczowe w wyszukiwarce próbując znaleźć rozwiązanie mojego problemu, lecz nie rozwiązałem go.

Potrzebował bym informacji wskazówek, które posłużyły by mi do stworzenia następującego projektu, a mianowicie.


W Menu Top, pewna pozycja wyświetla artykuł, z przykładowym tekstem.... ktory nie jest przypisany do sekcji i kategorii.
chciałbym, aby w tym i tylko w tym artykule, można było wysyłać wiadomości, które ukażą się bezpośrednio pod tym artykułem.

Coś w stylu komentarza, lecz by widniał on cały czas, bardziej zbliżonym przykładem jest wiadomość (post) na tzw forach phpbb...

Moją wizją jest to, by użytkownik , zarejestrowany bądź nie, mógł szybko napisać wiadomość, by znajdowała się ona pod artykułem, by nie było tak jak w przypadku (wyślij artykuł) gdzie uzytkownik moze mi dać to na startową albo nie wiadomo jak bardzo namieszać.


Niestety, nie znam na tyle dobrze języka css i xhtml, by samemu zbudować taki (komponent), interesuje się joomlą od około 4 tygodni, więc jedynie co jestem wstanie, to zmodyfikować dany moduł czy komponent na własne potrzeby z poziomu kodu.

Więc jeśli znacie jakieś aplikacje które rozwiążą mój problem, to umieszczajcie je, za wszelkie rady i wskazówki, będę serdecznie wdzięczny.

rosciak
13-08-2010, 14:29
Chyba nie do końca rozumiem o co chodzi.

Joomla daje Ci możliwość użycia komentarzy (komponentów) i można je skierować na odpowiednią sekcję/kategorię (co za problem utworzyć sekcję lub kategorię dla jednego artykułu), można je skonfigurować tak, żeby widniały pod artykułem i widniały cały czas. Przykład takich komentarzy to komponent jcomments, demo masz np tutaj: http://battlestations.eu/index.php/en/component/content/article/50-battlestations-midway-news/326-battlestations-midway-realism-mod-10-pc-windows-released

Nie bardzo też rozumiem skąd to odwołanie do forum, skoro możesz to załatwić tymi komentarzami. Jeśli chodzi o forum, istnieje opcja Discussbot, czyli dodatek, który pozwala przenieść dyskusję nad artykułem na forum, zaś pod samym artykułem wyświetla posty z forum. I nie ma znaczenia, czy były one dopisywane na forum, czy jako odpowiedź do artykułu. Przykład działania Discussbota http://agora.org.pl/index.php/hacki/161-agora-olympus-30137-gadu-gadu-i-tlen-hack a tutaj te same "komentarze" w formie postów (czyli wątek utworzony przez Discussbota na forum. http://agora.org.pl/index.php/forum/topic?id=7

W każdym z tych przypadków można tak skonfigurować, żeby użytkownik - zarejestrowany lub nie - mógł "szybko zostawić wiadomość".

Onyx
13-08-2010, 15:54
Pierwsze rozwiązanie, według mnie jest rewelacyjne, szukałem czegoś podobnego....
Nie mniej jednak, mam problem gdyż mając 1 artykuł przypisany do sekcji i kategorii nie pokazuje mi opcji komentowania...
Ten problem na pewno jest dziecinnie prosty i leży w konfiguracji mojej witryny, nie mniej jednak trzeba go znaleźć :P jeszcze raz dziękuje za pomoc ;)

rosciak
13-08-2010, 16:19
Kwestia potrzeb i gustu.

Jak ktoś chce zwykłe komentarze, to weźmie komentarze. Wcześniej lubiłem komentarze (komponenty do komentarzy) bo cyk pstryk i komentarze pod artykułem są gotowe,

Teraz zaczynam doceniać discussbota, ze względu na b. dużą integrację (awatary userów, profile userów, authorbot - czyli (autor artykułu) również z awatarem, userboty (można linkować nicki userów do ich profili), edytor forum ma jednak większe możliwości niż edytor komentarzy. Jak chcesz zrobić stronkę gdzie użytkownicy mają brac jakiś czynny udział w jej tworzeniu. to wcześniej czy później przychodzi czas na forum i wtedy dopiero są schody, bo tu system komentarzy taki, tu inny i wszystko to jakoś zaczyna dziwnie wyglądać.