PDA

Zobacz pełną wersję : wyszukiwanie komponent



joomolek
15-08-2010, 11:47
witam, może wiecie na jakim komponencie mozna zbudować zaawansowany moduł wyszukiwania ,taki jak na załączonym obrazku;
2868
pozdawiam joomolek:obojetny:

Mary$
17-08-2010, 14:18
To zależy co chcesz wyszukiwać bo np. możesz sobie zainstalować sobi i tam możesz dodawać wpisy i se je wyszukiwać

joomolek
17-08-2010, 17:52
dzięki za podpowiedź, chciałbym aby to było podobnie do zamieszczonego wzoru, bo już jak nazwiemy poszcegulne pola wyszukiwania nie ma znaczenia . problem jaes w tym ,ze nie wiem jak umiescić tyle pól do wpisywania kryteriów wuszukiwania w jednym obszarze czyli jak stworzyć, ustawić tak utworzony modół w polu jak na obrazku ponizej2880
pozdrawiam joomolek

joomolek
21-08-2010, 22:19
Witam, zainstalowałem sobi2 ale coś cięnko mi idzie, nie potrafie ustawić tak rozbudowanej "szukajki"
mam dwa pola podstawowe w które wpisuje szukane słowa, oraz pięć : kraj,województwo,kod,miasto,ulice.
Ale nie oto mi chodzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wieta coś więcej na ten temat?????????????????
Czy szukać rozwiązania w dopisaniu do jakiegoś skryptu java , czy co?
Gdzie w sobi dodawać pola?? pozdrawiam,joomolek

Mary$
22-08-2010, 01:08
Ja jeszcze nie mam ogarniętego tak na tip top sobi2, ale mogę Ci poradzić poszukania może dodatków na joomla extension lub czasami robię tak, że szybciej jest mi przerobić jakiś kod niż znajdę do datek dlatego też np. możesz pogrzebać w kodzie.

joomolek
22-08-2010, 19:04
Dzieki, dzieki , ale tak konkretnie to gdzie pogrzebać aby dodać nowe pola, może nazwa katalogu lub pliku . Jakby kto mógł jasniej opisać, o ile to kto wie i podzieli się wiedzą. Szukałem na wiki- nie ma! pozdrawiam - joomolek

Mary$
22-08-2010, 22:23
Odpalasz stronę na ff i masz taki dodatek firebug i jak to zainstalujesz to masz zbadaj element i tam będziesz miał div id="..." lub coś innego i potem wchodzisz na ftp, w zależności czy to jest moduł czy komponent szukasz tego w tym katalogu zazwyczaj to jest view, template, defualt czy jakoś tak nawet jak nie znasz się na php lub innych to patrzysz jak jest zbudowana reszta i kopiujesz te formułki wprowadzając własne poprawki ewentualnie.