PDA

Zobacz pełną wersję : Rozpoznanie szablonu



Tupson
15-08-2010, 22:55
Witam mam szablon, lecz nie wiem pod jaką wersję... niestety pisałem go według jakiegoś tutoriala, z pewnością narobiłem błędów, niestety nie wiem pod jaką wersję joomli jest. Jakieś good idea?

Po czym mogę rozpoznać pod jaką jest to wersje jomlaśki

Bazyl
15-08-2010, 23:02
Porównanie szablonów jest na wiki...
Jak się nie zainstaluje na 1.5.20 to oznacza, ze jest do 1.0.xx... ;)

PeFik
15-08-2010, 23:14
Patrzysz do źródła, jeśli ma kodowanie UTF-8 masz 99% że to dla Joomla! 1.5 albo już 1.6
jeśli ISO na 100% Joomla! 1.0.x. Z całą pewnością, mimo iż można, lepiej nie włączać trybu wsteczności, aby korzystać ze starych szablonów w nowej joomla.

p.s.
Oczywiście zakładając, że jest to szablon dla tego CMS.
Kilka porad jak rozpoznać szablon lub rozszerzenie znajdziesz w rozdz 1 książki z mojej stopki.

Tupson
15-08-2010, 23:18
Bo tak w zasadzie robiłem to według tutoriala ikod.pl gdzieś tam się kurzył w płytach a ostatnio wakacje i sie człowiek nudzi... Szukałem wersji joomli takiej jak na filmie (tj. taki sam panel admina tam był niebieski nagłówek z napisem Joomla international, dodam iż był on po polsku) Any idea?

Jak by ktoś coś miał to od razu bym poprosił o linkusa do download'u.

Dziękuję.

alex51
16-08-2010, 07:07
Witam mam szablon, lecz nie wiem pod jaką wersję... niestety pisałem go według jakiegoś tutoriala,
Nie bardzo rozumiem, napisałeś szablon i nie wiesz co napisałeś? Zwykle informacje o wersji są umieszczane w pliku xml.
W wersji dla J!1.5.xx:

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<install version="1.5" type="template">
(...)W wersji dla J!1.0.xx:

<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-1"?>
<mosinstall type="template" version="1.0.x">
(...)


(...) Jakieś good idea? Jesteśmy na polskim forum i wskazanym byłoby używać polskich określeń.

Tupson
16-08-2010, 09:57
Jestem gorszy od początkującego znajdź dla mnie troszkę wyrozumiałości :(. Dzięki za pomoc.

PeFik
16-08-2010, 13:02
@Tupsin - Wystaw rączki, moderator Alex51 da ci po łapach.

a tak serio, idź do księgarni, weź sobie kilka książek o Joomla!, usiądź w rogu i poczytaj, będzie to zaprawa na wrzesień.