PDA

Zobacz pełną wersję : Kurs Joomla



Lupus
08-09-2006, 13:23
Czy są organiziwane kursy, szkolenia, prezentacje ... z administracji Joomla lub Mambo?

Sova
08-09-2006, 13:46
Są - od czasu do czasu - a przynajmniej ostatnio był (więcej u Zwiastuna).
Najlepszy jaki znam online - http://www.pomoc.joomla.pl/

Lupus
08-09-2006, 16:14
Prawdę mówiąc słyszałem (ale nie jest to informacja na 100% pewna), że był jakiś kurs na wakacjach w Krakowie prowadzony przez Zwiastuna. Mam nadzieję że się odezwie bo szukałem namiarów na Niego w sieci ale nie znalazłem. Nie ukrywam, że było by mi łatwiej zacząć pracę z Joomlą czy z Mambo gdybym przeszedł taki kurs.

Sova
08-09-2006, 17:31
Namiary na Zwiastuna?
Nie ma w sieci? :eek:
A na tym forum też nie ma? :confused:
----------
To sobie kliknij na jego nick w jakimś poście. :)
Jest coś takiego jak "wyślij prywatną wiadomość".....:D

Lupus
08-09-2006, 22:21
OK przyznaję o "wyślij prywatną wiadomość" nie pomyślałem.
Nie ukrywam, że swoim postem umieszczonym na forum w sprawie kursu chciałem również wywołać temat może ktoś inny też chciałby uczestniczyć w takim kursie i wtedy może mógłby ktoś taki kurs zorganizować (np. w Krakowie).

Viking
08-09-2006, 22:50
Przed wakacjami zorganizowaliśmy ze Zwiastunem pilotażowe szkolenie w Krakowie i zamierzamy tę działalność kontynuować... Najbliższe szkolenie odbędzie się pod koniec miesiąca w Warszawie. Bardziej szczegółowy plan szkoleń pojawi sie na początku przyszłego miesiąca.

Pozdrawiam,
Michał Sobkowiak

Lupus
08-09-2006, 23:04
Bardzo dziękuję za dobrą wiadomość, będę wypatrywał na forum informacji o takich kursach (mam nadzieję że ich nie przeoczę).
Korzystając z okazji serdecznie pozdrawiam Sovę i Vikinga którzy zechcieli odpowiedzieć na moje posty.

skobel
11-09-2006, 23:28
kurs w wawce:
http://www.joomla.pl/index.php/content/view/246/57/

skobel

skobel
11-09-2006, 23:57
zawsze też można podszkolić się w mariocie (darmowe szkolenia):
http://www.gigacon.org/pl/conferences/gigacon/project_management.html

skobel

Sova
11-09-2006, 23:58
Ale dla managerów.... A dla takich zwykłych, pospolitych, szaraczków też przewidujecie?

Viking
12-09-2006, 00:00
Data jeszcze nie ustalona ale na początku października w Warszawie

blp
22-09-2006, 13:24
jeśli byłyby organizowane jakieś kursy - fajnie byłoby gdyby pojawiły się o tym informacje w jakimś czytelnym miejscu na joomla.pl, bo łatwo je przeoczyć, a myslę że cieszyłyby się sporym zainteresowaniem

adamo
18-10-2006, 09:45
Witam.
Na stronie z informacją o joomla dla biznesu jest link o joomla dla webmasterów, który zawsze przekierowywał do strony głównej. Szkoda. Szkoda również, że tak istotne informacje nie pojawiają się nigdzie w sieci. A zdaje się, że jest popyt na szkolenia, bo przy całej prostocie CMSa ma on bardzo dużo funkcji i możliwości ich rozszerzania.
Osobiście bardzo mnie zniechęca szperanie po forach etc w poszukiwaniu hintów. A kilka witryn chętnie postawiłbym właśnie na joomla.
W związku z tym petycja. Wrzucajcie Panowie na stronę i/lub forum informacje o szkoleniu. To nic nie kosztuje, a przynosi szmal.

Pozdrawiam, Adam

P.S.
Nie wiem, czy jest to właściwe miejsce na tego typu informacje, ale gdyby ktoś mieszkający w Warszawie i oczywiście mający usystematyzowaną wiedzę na temat joomla chciał zarobić udzielając korepetycji, to jest to oferta :D

Smoox
19-11-2006, 23:15
Jakie plany co do szkolenia? Miało być na początku listopada w Warszawie.
Jest jakaś szansa, że się odbędzie?

Pozdrawiam

adamo
20-11-2006, 12:38
Jak zdążyłem się przekonać, Joomla to faktycznie profesjonalnie przygotowany system, który posiada bogatego helpa w internecie.
Ale każdy zdaje sobie sprawę, że - używając metafory - nie da się nauczyć latać na paralotni przeczytawszy instrukcję obsługi sprzętu i kilku postów, jak latać.

Jeśli szkolenie nie jest planowane, można to jawnie napisać :cool:
Uważam, że byłoby to bardzo właściwe.

Sova
20-11-2006, 13:18
Jeśli będzie - to zapewne "jawnie" o tym napiszą...

zwiastun
20-11-2006, 13:47
Ciesze się, że zainteresowanie jest spore. Pomijając względy różne (zdrowie, możliwości czsowe), chcemy przygotować kolejne szkolenie i jego "otoczenie" najlepiej, jak to możliwe, aby zagwarantowaćuczestnikom pełną satysfakcję.
Wiadomo, w miarę jedzenia apetyty rosną - nasze także, bo im lepiej, ty większa szansa na większe zaintersowanie.
Jak tylko będzie coś wiadomo knkretnie, na pewno będzie informacja.

robror
19-12-2006, 23:13
Ciesze się, że zainteresowanie jest spore. Pomijając względy różne (zdrowie, możliwości czsowe), chcemy przygotować kolejne szkolenie i jego "otoczenie" najlepiej, jak to możliwe, aby zagwarantowaćuczestnikom pełną satysfakcję.
Wiadomo, w miarę jedzenia apetyty rosną - nasze także, bo im lepiej, ty większa szansa na większe zaintersowanie.
Jak tylko będzie coś wiadomo knkretnie, na pewno będzie informacja.


kiedy będzie takie szkolenie ?

Jacek Kaliński
27-04-2007, 13:44
Piszę sie na kurs , jeżeli ktoś by chciał udzielać mi korepetycji face to face bądź coś w rodzaju helpdesku to proszę na jacekkalinski@wp.pl

adamsad
07-04-2008, 11:59
Witam
ja również chętnie skorzystam z usług korepetytora, jeżeli są tacy na forum. Raczej wolałbym bezpośrednio, ale może być również przez sieć online. Chyba, że ktoś może poleci jakąś dobrą literaturę. Znalazłem jeszcze coś takiego – www.globalprofit.pl/kurs-joomla-p-433.html (http://www.globalprofit.pl/kurs-joomla-p-433.html) , ale wydaje mi się że bezpośrednia nauka będzie lepsza. Będę wdzięczny za kontakt.
pozdrawiam Adam

Jdwind
07-04-2008, 13:15
Ten kurs mówi tak (w jednym z podpunktów):

Którą wersję joomli wybrać – polską 1.13 czy wersję angielską 1.15?

Pomimo tego, że na naszej płycie znajdziesz filmy dotyczące instalacji obu wersji, zdecydowanie polecamy starszą stabilną wersję 1.13 PL. Przemawia za tym fakt, iż wersja ta posiada w tej chwili kilka tysięcy bezpłatnych szablonów i dodatków, które w większości przypadków nie są kompatybilne z najnowszą wersją.
:D

inkos
07-04-2008, 17:38
Nie no masakra. I potem dziw się człowieku iż wszyscy mają "stabilną" Joomlę 1.0.13 i co chwilę pojawiają się posty albo w kategorii bezpieczeństwo albo gdzieś przy okazji z prośbą o ratunek bo im się "stabilna" rozjechała albo nie przeżyła najazdu "obcych" :)

Generalnie kursy tak, takze te interaktywne ale zawsze trzeba uważać czy przypadkiem nie wpadnie się na taki kwiatek jak zacytował Jdwind.

Adamsad: Masz kase do wydania - kup sobie ten lub wiele podobnych na allegro "unikalnych" kursów które w większości oparte są na materiałach pomoc.joomla.pl i demo.joomla.pl. Choć te ostatnie mozesz mieć za darmo. Ale czasami taka nauka jest trudniejsza.

iggy
11-11-2009, 22:23
Tak naprawdę wszystko jest kwestią wyboru oraz doświadczenia. Ważny jest również czas oraz osobiste zacięcie do tematu. Wiele osób nie ma zbyt dużego doświadczenia informatycznego i nawet wrzucenie plików na serwer może być nie lada wyzwaniem. Z drugiej strony są oczywiście pasjonaci dla których każda nowinka jest wyzwaniem i od razu muszą ja wypróbować przez co uczą się szybko, popełniają sporo błędów ale idą jak burza.
Tak samo jest z systemem joomla jeśli ktoś ma zacięcie do tworzenia stron, ma trochę czasu żeby eksperymentować to najlepiej jest polecić takiej osobie dokumentacje joomla gdzie jest sporo dobrych przykładów ale jak każdy wie czekają zawsze przy takim podejściu niespodzianki :)

Dla osób które nie czują się pewnie w temacie a takich jest wiele najlepszym wyborem jest kurs nie koniecznie stacjonarny po szkoda na to pieniędzy ale inny w formie książki czy multimedialny. Ze swojej strony mogę polecić te
wycięte / zwiastun

bo można znaleźć w nim wszystko włącznie z wstępem do xhtml css jak i samym tworzeniem szablonów.

Zresztą najważniejsza i tak jest zabawa oraz duma z gotowego serwisu a czy się zrobiło samemu czy z pomocą to sprawy drugorzędne.

zwiastun
11-11-2009, 22:27
Rewelka: byki ortograficzne doskonała reklama.
Wybacz, link wyciąłem, badziewia nie polecamy! Zwłaszcza za pieniądze!

irek_s
25-01-2010, 11:10
Witam,

podaję najbliższe terminy szkoleń Joomla:

Kurs Joomla (16 godzin)
termin: 01-02.03.2010r (kurs w tygodniu)
termin: 20-21.03.2010r (kurs weekendowy)
http://www.kursy-komputerowe.com/kursy-joomla-w-warszawie-budowanie-stron-w-joomla.html


Kurs tworzenie szablonów dla Joomla (16 godzin):
termin: 27-28.02.2010r (kurs weekendowy)
http://www.kursy-komputerowe.com/joomla-tworzenie-szablonow-3.html



zapraszam serdecznie i pozdrawiam
irek